SK

Prindi

Global Business Summit tutvustas Smart-IDd

21.12.2020

Eesti ja Araabia Ühendemiraatide korraldatud virtuaalsel ärifoorumil Global Business Summit tutvustati Smart-IDd kui ühte lahendust pandeemia leevendamiseks.

16. detsembril toimus Eesti ja Araabia Ühendemiraatide korraldatud virtuaalne ärifoorum Global Business Summit, kus enam kui 40 riiki tutvustas oma parimaid digilahendusi ülemaailmse pandeemia leevendamiseks. Eesti digilahendustest oli esindatud SK ID Solutionsi loodud autentimisvahend Smart-ID, mida kasutab kolm miljonit inimest ja millega tehakse iga päev keskmiselt 2,5 miljonit tehingut.

Paar nädalat enne globaalset pandeemiat tõi SK välja uue, biomeetrial ja tehisintellektil põhineva Smart-ID registreerimisvõimaluse. Kuni biomeetrilise registreerimiseni sai Smart-IDd uuendada kas füüsilise tuvastamisega pangakontoris, Mobiil-IDga või ID-kaardiga. Kevadise eriolukorra ajal, mil inimeste liikumine oli piiratud, oli Smart-ID uus identifitseerimismeetod paljude jaoks ainus võimalus hädavajalike toimingute tegemiseks. Just sel põhjusel otsustas Välisministeerium Global Business Summiti ühe korraldajana, et Eestit peaks esindama Smart-ID. Virtuaalse esitluse video on leitav siit.

Smart-ID uus identifitseerimismeetod on läbinud rahvusvahelise auditi ning selle on heaks kiitnud Riigi Infosüsteemi Amet. Uus lahendus konto loomiseks on innovaatiline mitmel põhjusel. Esiteks on kogu biomeetrilise isikutuvastuse protsess täielikult automatiseeritud ning see on hinnatud vähemalt samaväärseks füüsilise isikutuvastusega. Teiseks võtab tänu biomeetrilise identiteedi kontrollimise protsessi täielikule automatiseeritusele Smart-ID registreerimine kõigest paar minutit.

Global Business Summiti eesmärk on tuua kokku valitsused ja ettevõtted, et jagada parimaid digilahendusi ja praktikaid, mis kiirendavad digitaliseerimist ja aitavad lahendada koroonapandeemiaga seotud probleeme. Lisaks Smart-ID-le esindasid Eesti innovatsiooni ka Guardtime, NET Group, Nortal, Timbeter, FoodDocs ja Datel.