SK

Prindi

Windows Phone'iga saab digitaalselt dokumente allkirjastada

17.06.2014

E-Eesti kuvandit ehib tänasest kasulik rakendus. Valmis Windows Phone äpp „DigiDoc“, millega saab anda digitaalset allkirja ja avada digitaalselt allkirjastatud dokumente. Äpi arendas tarkvaraarendusettevõte AgileWorks OÜ koostöös Microsofti ja EMT-ga. Rakendus on tasuta saadaval kõigile kasutajatele Windows Phone’i rakenduste poest.

AgileWorks’i juhatuse liikme Karel Golbergi sõnul on ettevõttel plaanis välja tulla DigiDoc’i äpiga ka Windows 8 tahvelarvutitele. “Kindlasti ei kavatse me loorberitele puhkama jääda. Täna, kus telefonil allkirjastamise lahendus on valmis, plaanime kohe ka Windows 8 äpiga välja tulla, mis on meil juba arenduse lõppfaasis”. 

Dokumentide allkirjastamiseks on vaja kehtivat Mobiil-ID kontot. Mugavamaks kasutamiseks on sisse ehitatud ka OneDrive'i pilveteenuse ja e-kirja saatmise tugi.

„Windows Phone võidab kiiresti kasutajate südameid nii äri- kui tavatarbijate seas ja dokumentide digiallkirjastamise võimalus on olnud üks enim nõutumaid teenuseid“, ütles Baltikumi Windowsi tootejuht Andres Sirel. „See äpp on hea uudis kõigile kaugtöö harrastajatele, võimaldades olla veelgi mobiilsem ja pääseda vajalikele dokumentidele kõikjalt ligi, kuhu mobiiliühendus levib“, lisas ta.

EMT tehnoloogiadivisjoni direktori Tiit Tammiste sõnul on hea tõdeda, et mugav ja turvaline viis Mobiil-IDga dokumente allkirjastada on nüüdsest ka Windows platvormil saadaval. „Mobiil-ID on nutiseadmete puhul täiesti asendamatu ja annab võimaluse ajast ja kohast sõltumatult mugavalt oma tähtsaid tegemisi korraldada,“ ütles Tammiste. 

2013. aasta septembris Garage48 ja EMT Appmillionaire konkursist alguse saanud humoorika nimega äpp DigiFail täienes lisaarenduste tulemusena ning omandas uue nime – DigiDoc. Tegemist on kasutajasõbraliku ja eelkõige ärikasutajate poolt väga oodatud rakendusega.

Äpi loomise idee tuli Microsofti platvormile süsteeme arendaval ettevõttel reaalsest vajadusest äriolukordades telefoni teel dokumente allkirjastada. Esimese versiooni avalikustamine tõestas, et huvi on laiem, mistõttu otsustati koostöös Microsoftiga välja arendada veelgi esinduslikum ning kasutajasõbralikum versioon. Täna on rakendus valmis ning tasuta alla laetav Windows Phone’i poes.

Äpi autoriks on Eesti arendustarkvaraettevõtte AgileWorks OÜ, mis pakub konsultatsioone ja tarkvaraarendusteenuseid agiilsete põhimõtete alusel, spetsialiseerudes äritarkvara, mobiili- ja veebirakenduste arendamisele.

Laadi alla: DigiDoc rakendus Windows Phone poest

Lisainfo:
Grete Strandberg
AgileWorks
Telefon: 5850 9655
E-post: grete[A]agileworks.eu