SK

Prindi

Valmis uus ID-kaardi tarkvara Windowsile

19.01.2011

Alates tänasest on aadressilt http://installer.id.ee võimalik alla laadida uut ID-kaardi tarkvara Windowsile. Samalt aadressilt leiab eelmise aasta lõpus valminud tarkvara Macile ja Linuxile.

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) asedirektor Kalle Arula sõnul saab nii vana kui uue ID-kaardi tarkvaraga end veebis autentida, digiallkirju vaadata ja anda ning ID-kaarti hallata. „Uus tarkvara Windowsile on üks osa ID-kaardi tarkvara uuenduskuurist, mis algas eelmisel aastal tarkvara valmimisega Linuxile ja Macile. Lisaks töötatakse välja tugi pinpadiga ID-kaardi lugejatele ja nüüdisaegsem digiallkirja formaat“.

Uuele tarkvarale on lisandunud ka võimekus teavitada kasutajat, kui mõni veebileht ID-kaardilt tema andmeid loeb. See on vajalik, et veebilehed ei saaks kaardilt lugeda isikukoodi ilma kasutaja loata.

Kui hetkel on kasutajal arvutis vana ID-kaardi tarkvara Windowsile, ei pea ta midagi muutma või uut ID-tarkvara alla laadima. Kuna tarkvara sai äsja valmis, võib e-teenuste pakkujatel enda süsteemide seadistamine nüüd veidi aega võtta.

Kuigi ID-kaardi tarkvara on läbinud testimise, võib tarkvara kasutuselevõtul ilmneda ootamatuid tõrkeid. Kõigi probleemide korral palume helistada ID-kaardi abiliinile 1777 või kirjutada abi[A]id.ee.

ID-kaardi tarkvara valmistas Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse tellimusel AS Sertifitseerimiskeskus, tarkvara valmimist toetas EL Regionaalarengu fond. Uue ID-kaardi tarkvara saab alla laadida aadressilt: http://installer.id.ee