SK

Prindi

Valmis Smart-ID tugi DigiDoci mobiilirakendusele

03.09.2020

Mobiilirakenduses DigiDoc saab nüüd dokumente allkirjastada lisaks ID-kaardile ja Mobiil-ID-le ka Smart-ID-ga. SK ID Solutionsi loodud lahendusega saavad ka ärikliendid ning Leedu ja Läti kasutajad DigiDoc äppi kasutada.

Kui siiani sai Riigi Infosüsteemi Ameti DigiDoc äpis digiallkirju anda ainult Mobiil-ID ja ID-kaardiga, siis alates versioonist 2.4.0 on seda võimalik teha ka Baltikumi kõige populaarsema allkirjastamisvahendiga Smart-ID

SK ID Solutionsi arendatud Smart-ID tugi RIA DigiDoc äpis on kättesaadav  ka äriklientidele, kes saavad pärast SKga lepingu sõlmimist piiramatus mahus digiallkirju anda mobiilselt. DigiDoc tarkvaras ärilistel eesmärkidel allkirjastamiseks oleme loonud spetsiaalse teenuspaketi, mille kohta on rohkem infot siin.

„Smart-IDga allkirjastamise võimalus RIA DigiDoc äpis on ennekõike loomulikult väga hea uudis sadadele tuhandetele Smart-ID kasutajatele, kuid laiemalt võttes on see hea näide riigi ja erasektori ehk antud juhul meie ja Riigi Infosüsteemi Ameti koostööst ning tänu sellele loodud uuest võimalustest. Usun, et just sellises koostöös sünnivad parimad lahendused, millest on kasu igale kodanikule,“ ütles SK ID Solutionsi juhatuse liige Liisa Lukin.

Vaikeseadetega saab Smart-IDga allkirjastada vaid Eesti isikukoodiga. SK-ga lepingu sõlminud äriklientidel on võimalik lisada allkirju ka Läti ja Leedu isikukoodidega.

„Koostöös RIA-ga astusime olulise sammu laiema ja samas ühtsema maailma poole, luues lahenduse, mis on kasutatav ka rahvusvaheliselt,“ ütles Lukin.

„Smart-ID toe loomine on loogiline ja kauaoodatud samm, sest Eestis kasutavad väga paljud inimesed Smart-ID teenust,“ ütles RIA elektroonilise identiteedi osakonna juht Mark Erlich.