SK

Prindi

Vahetub ajatempliteenuse sertifikaat

04.12.2019

2. jaanuaril 2020 toimub oluline muudatus SK ajatempliteenuses, mis mõjutab kõiki SK ajatempliteenuse kasutajaid.

2. jaanuaril kl 15:30 uuendatakse SK ajatempliteenuse sertifikaati. Uue ajatempliteenuse sertifikaadi saab alla laadida aadressil https://www.skidsolutions.eu (nimega SK TIMESTAMPING AUTHORITY 2020). Uus sertifikaat on lisatud sertifikaatide usaldusnimekirja (TL) versiooni 48, mis avaldati 03.12.2019.

Nendes infosüsteemides, kus muudatust ei ole õigeaegselt tehtud, võib olla häiritud ajatempliteenuse kasutamine, sh selle kasutamine allkirjastamiseks ja allkirjade valideerimiseks või X-tee kontekstis.

Allkirjastamist ja allkirjade valideerimist teostavates infosüsteemides on vaja uuendada usaldusnimekirja või seadistada süsteemid nii, et need usaldaksid uut ajatempliteenuse sertifikaati. Soovitame kõik vajalikud seadistused teha infosüsteemides enne 2. jaanuari.

X-tee kasutajad ei pea turvaserveris seoses ajatempliteenuse sertifikaadi vahetusega muudatusi tegema. RIA lisab X-tee keskserverisse uue ajatempli sertifikaadi, mis jõuab liikmete turvaserverini pärast automaatset igaminutilist (global conf) uuendust. Küsimustega X-tee osas soovitame pöörduda  otse RIA poole e-posti aadressil help[A]ria.ee.

Lõppkasutajatel ei ole vaja eID tarkvara uuendada. Tarkvaras on vaikimisi sisse lülitatud automaatne usaldusnimekirja uuenduste kontroll, mis kontrollib igal käivitamisel, kas arvutis olevad usaldusnimekirjad on kõige värskemad. Lõppkasutajad saavad abi ID-kaardi abiliinilt 666 8888.

Kui teil tekkis küsimusi, siis palun kirjutage e-posti aadressil support[A]sk.ee.

SK ID Solutions AS
+372 610 1880