SK

Prindi

Väärtpabereid saab EVKs registreerida ka ID-kaardi abil

23.10.2002

Nüüdsest saavad äriühingud esitada taotlusi aktsiate ja osade registreerimiseks Eesti Väärtpaberikeskuse (EVK) poolt hallatavas Eesti väärtpaberite keskregistris ka ID-kaardi abil oma arvuti tagant tőusmata.

"Meil on hea meel, et Väärtpaberikeskus on loonud ID-kaardi kasutusvőimaluse, mis vőimaldab asju ajada mugavalt, turvaliselt ja täisdigitaalselt," kommenteeris AS Sertifitseerimiskeskuse juhataja Ain Järv. "Sarnasel moel saab ID-kaardi juba täna kasutusele vőtta ükskőik milline organisatsioon."

Taotluse esitamiseks arvuti tagant tőusmata peab selleks őigust omaval isikul olema ID-kaart ning kasutataval arvutil ID-kaardi lugeja. Arvutisse peab olema installeeritud digitaalallkirja andmise tarkvara, näiteks tasuta tarkvara DigiDoc.

"Kliendisőbralikkuse pőhimőttest lähtudes peame oluliseks, et EVK teenused ja info oleks kättesaadav vőimalikult mugavalt ja 24 tundi ööpäevas," märkis Kaidi Oone. "Täna vőime julgelt öelda, et oleme avatud ööpäevaringselt."

24 tundi ööpäevas töötab lisaks ID-kaardi abil taotluse esitamise vőimalusele nii EVK aktsiate ja osade registreerimise nőustamistelefon kui ka kogumispensioni infotelefon numbril (0) 640 8840. Küsimustele saab vastused nii eesti kui ka vene keeles. Kogumispensioniga seotud infoga tutvumiseks ja toimingute tegemiseks on avatud ka Pensionikeskus aadressil www.pensionikeskus.ee.

Lisainfo ID-kaardi abil taotluse esitamise kohta ja muu väärtpaberite registreerimisega seotud teave on kättesaadav Eesti Väärtpaberikeskuse kodulehel aadressil www.hex.ee, alajaotus "aktsiate registreerimine".

Lisainfot ID-kaardi ja digitaalallkirja tarkvara DigiDoc kohta saab Sertifitseerimiskeskuse kodulehelt www.sk.ee.

Täiendav informatsioon:

Kaidi Oone
Tegevdirektor
Eesti Väärtpaberikeskus
(0) 6 408 802