SK

Prindi

Uute dokumentide digitaalses kasutamises esinenud tõrked on kõrvaldatud

10.02.2011

Mõni nädal tagasi ilmnenud probleem, et uusi isikutunnistusi ja elamisloakaarte ei saa elektroonilises keskkonnas isikutuvastamiseks kasutada on nüüdseks kõrvaldatud. Tarkvara dokumentide digitaalseks kasutamiseks saab alla laadida aadressilt www.id.ee.

14. jaanuaril ilmnes uute isikutunnistuste ja elamisloakaartide kiibi tootmisviga. Viga sai kaarditootja Trüb AG poolt mõne päevaga parandatud ning juba väljastatud veaga dokumendid välja vahetatud.

Pärast tootmisvea parandamist selgus, et kiibi tuvastusnumber on muutunud ning seetõttu ei ühildu parandatud kiip Riigi Infosüsteemi Arenduskeskuse (RIA) digitaalseks isikutuvastamiseks ja digiallkirjastamiseks väljatöötatud tarkvara avaldamisvalmis versiooniga. See tingis omakorda vajaduse tarkvara täiendava kohandamise ja põhjaliku testimise järele, et viia tarkvara vastavusse uute dokumentide kiibiga. Praeguseks on süsteemi testimine tarkvaraarendaja poolt edukalt lõpetatud ning täiendatud tarkvara, mis on vajalik uue kaardi digitaalseks kasutamiseks, saab alla laadida aadressilt www.id.ee.

Esinenud probleem ei mõjutanud mingil moel enne 2011. aastat välja antud dokumente. Need toimivad elektroonilises keskkonnas jätkuvalt edasi, nende kasutamiseks ei ole vaja uut tarkvara alla laadida ja kaarte ei ole vaja ka välja vahetada enne nende kehtivustähtaja lõpu lähenemist.

E-teenuste pakkujad saavad oma teenuste toimimist uue isikutunnistuse ja elamisloakaardiga kontrollida taotledes testkaarte Sertifitseerimiskeskuselt aadressil info@sk.ee või telefonil 610 1880.

 

Harrys Puusepp
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
6123050/ 5151 830
harrys.puusepp@politsei.ee


Allikas: http://www.politsei.ee