SK

Prindi

Üleskutse Mobiil-ID'd kasutavatele e-teenuste pakkujatele: seadistage EID-SK 2016 vahesertifikaat ja vaadake üle sertifikaadi profiili muudatused!

26.05.2022

SK ID Solutions hakkab alates 2. juulist väljastama kõigile uutele Mobiil-ID dokumentidele uusi lõppkasutaja sertifikaate EID-SK 2016 sertifitseerimisahela alt. Selleks, et kõik e-teenused töötaksid jätkuvalt ka koos uute Mobiil-ID sertifikaatidega, peavad teenuste omanikud usaldama lisaks olemasolevale ESTEID-SK 2015  vahesertifikaadile ka EID-SK 2016 vahesertifikaati. Lisaks tuleb üle vaadata ka sertifikaadi profiili muudatused.

02.07.2022 planeeritud muudatus puudutab kõiki infosüsteeme ja rakendusi, kus on võimalik Mobiil-ID teenust kasutades autentida või digitaalallkirjastada.

EID-SK 2016 vahesertifikaat on juba kasutuses Leedu Mobiil-ID dokumentide puhul ja ka Smart-ID puhul. Nüüd hakatakse seda kasutama ka Eesti Mobiil-ID dokumentide väljaandmiseks.  Samas on ka ESTEID-SK 2015 tugi endiselt vajalik, et olemasolevad ja kuni 01. juulini väljastatud Mobiil-ID oleksid kasutatavad nende kehtivusaja lõpuni kõigis e-teenustes.

Selleks, et kõik e-teenused töötaksid jätkuvalt ka alates 02. juuli väljastatud Mobiil-ID'ga, peavad esimesel võimalusel lisama oma infosüsteemidesse (usaldatud sertifikaatide nimekirja) vahesertifikaadi EID-SK 2016.

Lisaks palume üle kontrollida, kas järgmised lõppkasutaja sertifikaadi profiili muudatused puudutavad teie e-teenust. Alates 02.07.2022 väljastatavas Eesti Mobiil-ID sertifikaadis:

  1. puudub CommonName väljal isikukood, isikukood on kirjas sertifikaadi väljal SerialNumber;
  2. asetseb CommonName väljal eesnimi enne perekonnanime (nt MARI,MAASIKAS);
  3. puudub @eesti.ee e-posti aadress;
  4. puudub võimalus laadida alla tühistusnimekirja (CRL).; 
  5. sertifikaat puudub LDAP kataloogist.

Muudatuste teostamise järgselt on Eesti ja Leedu Mobiil-ID sertifikaadid sama profiiliga.

Kui jätate uue vahesertifikaadi konfiguratsiooni lisamata või ei arvesta oma teenuses sertifikaadi profiili muudatustega, ei ole kasutajatel võimalik teie e-teenusesse uue Mobiil-IDga siseneda ega ka anda digitaalset allkirja. 

Palume teil meie DEMO keskkonnas kontrollida, kas teie süsteem ühildub 02.07.2022 jõustuva muudatusega. Testimiseks saate kasutada uue sertifikaadiprofiiliga Mobiil-ID testnumbrit.

SK sõlmis Eesti riigiga Mobiil-ID väljastamiseks uue 5-aastase lepingu ja Mobiil-ID jätkub alates 02.07.2022 riikliku dokumendina, lisainfo:  https://www.skidsolutions.eu/uudised/sk-solmis-eesti-riigiga-mobiil-id-valjastamiseks-uue-5-aastase-lepingu/

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun meie klienditoe poole support[A]skidsolutions.eu.