SK

Prindi

Tarvi Martens pälvis teenetemärgi

08.02.2010

Sertifitseerimisvaldkonna juht Tarvi Martens pälvis riikliku teenetemärgi, millega Eesti tänab ja tunnustab teda e-hääletamise süsteemi ülesehitamise juhtimise eest.

Martens on e-hääletamise projekti juhtinud alates 2003. aastast ning praeguseks on seda süsteemi väga edukalt kasutatud juba neljadel valimistel. President tunnustab Tarvi Martensit Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

„Kuigi alguses arutati palju selle üle, kas e-valimised on üldse vajalikud, on praeguseks selge, et ID-kaardiga hääle andmine on üha populaarsem - alates 2005. aastast on e-hääletanud inimeste arv kasvanud enam kui kümme korda,“ ütles Martens.
 
Lisaks e-hääletamise süsteemi arendamisele on Martens olnu ka paljude IT-projektide algataja ja arendaja. Olulisematena võib välja tuua 13 aastat ID-kaardi projekti arendamist ning digitaalallkirjastamise süsteemi loomist.
 
Sertifitseerimiskeskuse juhi Kalev Pihli sõnul on Tarvi Martensi teened e-hääletamise süsteemi eestvedajana märkimisväärsed: „Paljuski just tänu e-hääletamisele on oluliselt suurenenud ID-kaardi kasutajate arv ning praeguseks oleme jõudnud juba enam kui 300 000 kasutajani. Samas on Tarvi panus kogu Eesti IT arengus kahtlemata tähelepanuväärne. Meil on väga hea meel, et president leidis, et Tarvi sellist tunnustas väärib.“
 
President Toomas Hendrik Ilves annab teenetemärgid üle 23. veebruaril.
Sertifitseerimiskeskus on aastast 2001 tegutsev ettevõtte, mille põhiline fookus on olnud elektroonilise identiteediga seotud teenused, sh ID-kaart ja digitaalne allkirjastamine.