SK

Prindi

Tallinnas tulevad esmaspäevast käibele ID-piletid

29.02.2004

Kõik rahvastikuregistris tallinlase või harjumaalasena arvel olevad ning ID-kaarti omavad Tallinna ühistranspordi kasutajad saavad osta 1. märtsist teistest soodsama hinnaga perioodikaardi.

Tallinna ühistranspordi perioodikaardid asenduvad 1. märtsist ID-kaardil põhineva virtuaalse makse- ja kontrollisüsteemiga, paberil säilivad vaid üksikpiletid ning ID-piletist kallimad sõidukaardid.

ID-piletit on võimalik osta nii sularaha eest selleks ette nähtud müügipunktidest kui ka pangaülekandega interneti või mobiiltelefoni vahendusel. ID-piletite müügipunktid (R-Kioskid, Selveri kauplused ja Eesti Posti postkontorid) on varustatud vastava märgistusega.

Pileti hinnale lisandub teenustasu. Teenustasuta saab pileti osta siis, kui sõlmida pangas otsekorraldusleping või osta pilet Linnavalitsuse teenindussaalist (Vabaduse väljak 7).

Kogu piletisüsteemiga seotud info ja tegevusjuhised leiab internetist aadressil www.pilet.ee või www.tallinn.ee. ID-piletiga seotud küsimuste ja probleemidega võib pöörduda ka Tallinna Linnavalitsuse teenindusbüroosse Vabaduse väljak 7.

ID-pileti süsteemi on põhjalikult valgustanud ka tasuta levitatav ajaleht Pealinn.

Kui perioodikaart märtsi alguseks aegub ning ID-kaarti veel pole, tuleb ka tallinlasel maksta sõidukaardi eest kallimat hinda või ajada kuni elektroonilise isikutunnistuse kättesaamiseni läbi üksikpiletitega.

Kõik veebruaris ostetud perioodikaardid kehtivad kuni neile märgitud ajani, näiteks kehtib veebruari keskpaiku ostetud 90 päeva kaart maikuu keskpaigani. Seega on veebruaris sõidukaardi uuendamine ID-kaardi taotlemisega hilinenutele lahenduseks.

Alla 15 aastastel õpilastel piisab ID-pileti olemasolu tõestamiseks isikukoodiga varustatud õpilaspiletist. Üle 65 aastased pensionärid saavad tõestada tasuta sõidu õigust pensionitunnistuse alusel.

15 aastased ja vanemad, kes saavad sõita soodushinnaga, peavad lisaks ID-kaardile esitama kontrolörile õigust soodustusele tõendava dokumendi (õpilas- või üliõpilaspilet, pensionitunnistus, linnaosa valitsuse sotsiaalosakonna tõend jm.).

Uue ID-pileti võib osta ka enne eelmise ID-pileti aegumist. Kui näiteks ID-pilet kehtib 31. märtsini ja uus 30 päeva ID-pilet ostetakse 20. märtsil, hakkab uus ID-pilet kehtima 1. aprillist ja kehtib 30. aprillini.

ID-kaarti ei ole ühistranspordi kasutamiseks tarvis ka neil sõitjate gruppidel, kellele kehtib tasuta sõidu õigus. Neil peab olema kontrolörile ette näidata tasuta sõidu õigust tõendav dokument. Tasuta sõidu õigus ei sõltu elukohast, mis tähendab et Tallinna ühistransport on tasuta näiteks kõigile üle 65 aastastele.