SK

Prindi

Smart-IDl on Baltikumis 7000 kasutajat

14.02.2017

Uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID on tänaseks kasutusele võtnud juba 7000 inimest, neist pea pooled Eestist.

Kaks nädalat tagasi võtsid esimesed e-teenused Smart-ID kasutusele. Iga päev on lisandunud uusi kasutajaid ning tänaseks on Baltikumis juba kokku üle 7000 Smart-ID aktiivse kasutaja – neist on Eestis 3150, Lätis 3500 ja Leedus 420.

SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuhi Liisa Lukini sõnul on esimesed Eesti e-teenused, mis võtsid Smart-ID kasutusele, eKool, Starman ja Tallinna Kaubamaja Grupp (Kaubamaja ja Selveri e-poed ning Partnerkaardi iseteenindus). Lätis võttis eelmisel nädalal Smart-ID kasutusele Swedbank.

„SIM-kaardist sõltumatu Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel, on kasutajate poolt kiiresti omaks võetud – näeme, et kogu Baltikumis lisandub iga päev uusi kasutajaid. Ka uued e-teenused, mis juba on Smart-ID kasutusele võtnud ja peatselt seda teevad, suurendavad kasutajate hulka,“ ütles Lukin.

Innovaatiline Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: smart-id.com

Lisainformatsioon:
Kalev Pihl
Juhataja
SK ID Solutions
E-post: kalev.pihl[A]sk.ee
Tel: 5065638

Liisa Lukin
Lisateenuste ärijuht
SK ID Solutions
Tel: 5659659
E-post: liisa.lukin[A]sk.ee