SK

Prindi

Smart-IDd kasutab Baltikumis 300 000 inimest

28.06.2017

Tänase seisuga on Eestis SK ID Solutionsi loodud elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID kasutusele võtnud juba 60 000 inimest. Kokku on Smart-ID kasutajaid Baltikumis üle 300 000.

Smart-ID kasutajate hulk on stabiilselt suurenenud iga päev ning tänaseks on Baltikumis ületatud 300 000 unikaalse Smart-ID kasutaja verstapost. Kui Eestis on Smart-ID kasutajaid 60 000, siis Lätis on uue autentimisvahendi võtnud kasutusele juba pea 160 000 ning Leedus 82 000 inimest. Ühes päevas kasutab Smart-IDd keskmiselt 65 000 inimest.

„300 000 Smart-ID kasutajat ja stabiilselt suurenev tehingute arv näitab selgelt, et Balti riikide inimesed tundsid puudust mugavast ja turvalisest autentimisvahendist. Kui kõige kiiremini kasvab Smart-ID kasutajate hulk Lätis, kus siiani praktiliselt puudus mugav elektrooniline autentimisvahend, siis kõige rohkem Smart-IDga e-teenuseid on Eestis. Lisaks SEB Pangale, Swedbankile, LHV pangale, Telia iseteeninduskeskkonnale, DigiDoc portaalile ja paljudele teistele e-teenustele on nüüd värske ja väga positiivse uudisena võimalik Smart-IDd kasutada ka Eesti Energia e-teenindusse sisenemiseks,“ ütles SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuht Liisa Lukin.

 „Eesti Energia e-teenindusest on kujunenud meie klientide poolt eelistatuim suhtluskanal, mida külastab igakuiselt üle 150 000 kliendi ja iga viies külastus tehakse nutiseadmest. Statistika põhjal on keskmiselt iga teine Eesti Energia klient nutiseadme omanik. Smart-IDst on nüüdseks saanud käepärane viis erinevatesse e-teenindustesse sisenemiseks ennekõike nutiseadmete omanikele, mistõttu võtsime selle ka meie e-teeninduses kasutusele,“ ütles Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan.

Innovaatiline ja mugav Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: smart-id.com

SK ID Solutions on spetsialiseerunud rahvusvahelistele e-identiteedi lahendustele. Oleme Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele. Võimaldame erinevate riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ning digitaalallkirju anda. SK ID Solutions teenindab enam kui 600 organisatsiooni, mille hulgas on nii finants-, tervishoiu- kui ka muud era- ja riigisektori e-teenused. Meie teenustel on Eestis üle 700 000 lõppkasutaja.

Lisainformatsioon:
Liisa Lukin
Lisateenuste ärijuht
SK ID Solutions
Tel: 5659659
E-post: liisa.lukin[A]sk.ee