SK

Prindi

Smart-ID ületas miljoni kasutaja verstaposti

19.07.2018

SK ID Solutionsi loodud elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID on Baltikumis kasutusele võtnud juba miljon inimest. Eestis on Smart-ID kasutajaid 257 500.

SK ID Solutions tutvustas uut autentimislahendust Smart-ID Baltikumi kasutajatele 2017. aasta veebruaris. Sellest ajast alates on Smart-ID kasutajate hulk kasvanud pidevalt ning tänaseks on Balti riikides ületatud miljoni unikaalse Smart-ID kasutaja verstapost. Kui Eestis on Smart-ID kasutajaid ligi 260 000, siis Lätis on uue autentimisvahendi võtnud kasutusele pea 400 000 ja Leedus üle 350 000  inimese. Ühes kuus tehakse Smart-ID’ga ligi 14 miljonit tehingut kasutades seda nii e-teenustesse sisenemisel kui ka tehingute kinnitamisel.

Lisaks kasutajate arvule on pidevalt suurenenud ka nende e-teenuste hulk, kus saab Smart-IDd kasutada. Tänaseks on selliseid e-teenuseid juba 80.

Innovaatiline ja mugav Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku elektrooniliselt, kasutades selleks Mobiil-IDd või ID-kaarti, või minnes pangakontorisse. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. 

SK ID Solutions tõi Balti riikides populaarse Smart-ID turule 2017. aasta alguses ja selle abil saab kasutada finants-, haridus-, telekommunikatsiooni-, energia- ja jaekaubandussektori e-teenuseid. Smart-ID kasutamine on tasuta. Lisaks Smart-ID-le kasutab 300 000 inimest Eestis ja Leedus ka SK ID Solutionsi pakutavat Mobiil-ID teenust. Rohkem infot: smart-id.com ja sk.ee.

 

Lisainformatsioon:

Kalev Pihl
Juhataja
SK ID Solutions
E-post: kalev.pihl[A]sk.ee