SK

Prindi

Smart-ID pälvis Aasta läbimurdja tiitli

22.03.2018

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit tunnustas SK ID Solutionsit autentimisvahendi Smart-ID loomise eest tiitliga Aasta läbimurdja. Tunnustuse tõi Smart-ID tehniline teostus ja väga kiire levik.

„Ühiskondlikust aspektist vaadatuna on Smart-ID koos oma kiiresti kasvava kasutajaskonnaga loonud Eesti avalikus sektoris positiivse ja konstruktiivse aluse diskussiooniks elektrooniliste allkirjade erinevate tasemete üle. IKT-sektor tahab selle auhinna puhul rõhutada koostööd teadlaste ning erasektori vahel,“ ütles ITLi president Ivo Suursoo.

„Tõime Smart-ID turule alles 2017. aasta algul ning lahendust on saatnud enneolematu edu: tänaseks on Baltikumis üle 750 000 kasutaja, neist Eestis 180 000, Lätis 330 000 ja Leedus 240 000. Täname Smart-ID loomisele kaasa aidanud ettevõtteid Cybernetica, Nortal, TTT, Stagnation Lab, ADM Interactive ja Tank, aga ka kõiki teisi projektis osalenud koostööpartnereid,“ lisas SK ID Solutionsi juhataja Kalev Pihl.

Aasta tegu 2017 tunnustuse pälvis Vabariigi Valitsus Euroopa Liidu nõukogu eesistumise raames Digitaalvaldkonna tippkohtumise korraldamise eest. Aasta ideega 2017 tunnustas ITL tehisintellektile õigusliku staatuse andmise arutelu algatamise mõtet.

Varasematel aastatel on ITLilt Aasta Idee auhinna pälvinud ka Mobiil-ID väljatöötamine ja ID-kaardi käivitamine.

Innovaatiline ja mugav Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku elektrooniliselt, kasutades selleks Mobiil-IDd või ID-kaarti, või minnes pangakontorisse. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. 

Balti riikides populaarne Smart-ID toodi turule 2017. aasta alguses ja selle abil saab kasutada finants-, haridus-, telekommunikatsiooni-, energia- ja jaekaubandussektori e-teenuseid. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: smart-id.com.