SK

Prindi

Smart-ID on eelistatuim autentimisvahend riiklikes e-teenusetes

25.01.2023

Uudisteportaal Geenius kirjutab, et Eesti riiklikesse e-teenustesse sisenemiseks kasutatakse kõige rohkem Smart-IDd. Nii on see olnud alates 2020. aasta juulist, mil Smart-IDga autentimiste arv riiklikku autentimisteenust kasutatavates teenustes ületas esmakordselt Mobiil-ID ja ID-kaardiga autentimisi. Sellest ajast alates on Smart-ID muutunud veelgi populaarsemaks.

Esimest korda kasutati Smart-IDd TARAs autentimiseks rohkem kui teisi vahendeid 2020. aasta juulis. Toona kasutati Smart-IDd 318 069 korda, ID-kaarti 322 831 korda ja Mobiil-IDd 198 723 korda. Pool aastat hiljem kasutati Smart-IDd riiklikesse teenustesse sisenemiseks üle miljoni korra kuus ning see on püsinud sellel tasemel siiani ehk 24 kuud järjest. Ükski teine autentimisvahend ei ole nii kaua järjest miljoni piiri ületanud ja kõige populaarsema vahendi staatust nautinud.

„Kõik SK ID Solutionsi loodud autentimislahendused vastavad kõrgeimale võimalikule usaldusväärsuse tasemele ning nendega antud allkiri on võrdne omakäelise allkirjaga. Tänu sellele on Smart-ID ja Mobiil-ID võrdse usaldusväärsusega. Meie jaoks ei ole oluline, et ühte või teist SK loodud autentimisvahendit kasutataks rohkem. Meie eesmärk on siiski, et Eesti inimesed saaksid kõiki autentimisvahendeid kasutada kõikides e-teenustes,“ ütles SK ID Solutionsi juhatuse liige Liisa Lukin.

Riiklikku autentimisteenust TARA kasutab praegu 64 organisatsiooni, kuid riigiga seotud e-teenuseid, kuhu saab TARA kaudu sisse logida, on sadakond.

Eestis on üle 1,4 miljoni ID-kaardi, 244 237 Mobiil-IDd ja 664 470 Smart-IDd.

Loe rohkem siit