SK

Prindi

Smart-ID-l on üle 850 000 kasutaja

17.05.2018

Tänase seisuga on SK ID Solutionsi loodud elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID Eestis kasutusele võtnud juba ligi 210 000 inimest. Kokku on Smart-ID kasutajaid Baltikumis üle 850 000.

Smart-ID kasutajate hulk on alates selle turule toomisest kasvanud pidevalt ning tänaseks on Baltikumis ületatud 850 000 unikaalse Smart-ID kasutaja verstapost. Kui Eestis on Smart-ID kasutajaid ligi 210 000, siis Lätis on uue autentimisvahendi võtnud kasutusele juba üle 355 000 ning Leedus pea 290 000 inimest. Ühes päevas kasutab Smart-IDd keskmiselt 200 000 inimest, kes teevad sellega ühes kuus kokku enam kui 12 miljonit tehingut kasutades seda nii e-teenustesse sisenemiseks kui ka tehingute kinnitamiseks.

„Enam kui kolmveerand miljonit Smart-ID kasutajat ja stabiilselt suurenev tehingute arv näitab selgelt, et Balti riikide inimesed tundsid suurt puudust mugavast ja turvalisest autentimisvahendist, mis oleks mobiilne ja lõppkasutajale tasuta. Selle aasta aprillis jõudsime ka uude etappi – nimelt on nüüd võimalik kolmes Balti riigis Smart-ID registreerida endale ka SEB Panga või Swedbanki pangakontoris kohapeal. See oluline samm suurendab lähitulevikus uute kasutajate hulka kindlasti veelgi,“ ütles SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuht Liisa Lukin.

„Swedbanki kontoreid külastavate klientide seas on huvi Smart-ID vastu päris suur. Paljud, kellele meie töötajad on seda lahendust tutvustanud, on rõõmuga valmis teenuse kasutusele võtma, eriti siis, kui nõustaja aitab rakenduse juba pangakontoris alla laadida ja tööle panna. Swedbanki klientide seas on Smart-ID  kasutajaid tänaseks juba enam kui 155 000 ja igal nädalal lisandub 2000-3000 inimest. Eriti teeb rõõmu see, et alates aasta algusest on umbkaudu 15 000 seni ainult paroolikaarte kasutanud klienti Smart-ID kasuks otsustanud,“ ütles Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets.

Lisaks kasutajate arvule on suurenenud ka nende e-teenuste hulk, kus saab Smart-IDd kasutada: selliseid e-teenuseid on Eestis juba ligi 50 ning see arv suureneb pidevalt. Näiteks lähikuudel saavad Smart-IDd kasutama hakata ka Coop Panga kliendid.

„Soovime, et Coop Panga teenused oleks lihtsad ning Smart-ID lahenduse võimaldamine muudab kindlasti meie elektrooniliste kanalite kasutamise palju kergemaks ja mugavamaks. Tegemist on kahtlemata ühe väga oodatud uuendusega Coop Panga klientide jaoks,“ ütles Coop Panga e-kanalite juht Helena Kokk.

Märtsis tunnustas Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit SK ID Solutionsit autentimisvahendi Smart-ID tehnilise teostuse ja väga kiire leviku eest tiitliga Aasta läbimurdja. 

Innovaatiline ja mugav Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku elektrooniliselt, kasutades selleks Mobiil-IDd või ID-kaarti, või minnes pangakontorisse. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. 

SK ID Solutions tõi Balti riikides populaarse Smart-ID turule 2017. aasta alguses ja selle abil saab kasutada finants-, haridus-, telekommunikatsiooni-, energia- ja jaekaubandussektori e-teenuseid. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: smart-id.com ja sk.ee.

Lisainformatsioon:
Liisa Lukin
Lisateenuste ärijuht
SK ID Solutions
Tel: 5659659
E-post: liisa.lukin[A]sk.ee