SK

Prindi

Smart-ID äppi hinnati Eesti Disainiauhindade konkursil hõbemedaliga

26.10.2017

SK ID Solutionsi loodud ja Stagnation Labi disainitud isikutuvastuslahendus Smart-ID pälvis Eesti Disainiauhindade konkursil teise koha.

Smart-ID äpi disaininud Stagnation Labi meeskond osales konkursil kasutajakogemuse kategoorias, kuhu esitatud tööde puhul hindas žürii kasutajakogemust protsessi läbimisel või info tarbimisel ning samuti selle sujuvust ja leidlikkust. Konkursile esitati digitaalsed lahendused, kus põhirõhk on  kasutajakogemuse arendusel ja uuenduslikkusel.

Smart-ID äpi kasutajakogemuse meeskond, kelle hulka kuulusid disainer Madis Lehtmets, projektijuhid Siim Puskai ja Andres Randmaa, tehnilised spetsialistid Timmu Ründal ja Reiko Randoja, tegi tihedat koostööd SK ID Solutionsi tootejuhtide Urmo Keskeli ja Jaan Murumetsaga. Eesmärk oli luua töökindel äpp, mida kõigil olenemata emakeelest ja vanusest oleks mugav ning loogiline kasutada. Stagnation Lab disainis neli kasutajavoogu: konto registreerimine äpis, pangakontoris, ID-kaardiga konto registreerimine ning autentimine ja toimingute allkirjastamine. Smart-ID brändingu ja äpi visuaalse identiteedi kujundas loovagentuur TANK.

Põhjaliku arendusprotsessi käigus testisid äpi loojad erineva päritoluga tavakasutajaid. Kolmes Balti riigis viidi läbi kasutajatestid viies keeles (eesti, läti, leedu, vene ja inglise), neis osalesid erinevate vanusegruppide ja rahvuste esindajad. 

“Võttes arvesse, et Smart-ID äpp on mõeldud kasutamiseks kõikidele vanusegruppidele – nii noortele tehnikahuvilistele kui ka vanematele põlvkondadele – oli ülimalt oluline saada tagasisidet, mille põhjal lahendus võimalikult lihtsaks ja üheselt mõistetavaks teha. Kuna Smart-ID näol on tegu isikutuvastusvahendiga, tuli järgida kõrgeid turvalisuse nõudeid, aga samas leida kompromisse hea kasutajakogemusega, nii et üks ei välistaks teist. Meie jaoks on Smart-ID parendamine pidev protsess ja on väga hea meel, et oleme sellise tunnustuse osaliseks saanud,” ütles Stagnation Labi projektijuht Andres Randmaa.

Innovaatiline ja mugav Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku elektrooniliselt, kasutades selleks Mobiil-IDd või ID-kaarti, või minnes pangakontorisse. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. 

Balti riikides populaarne Smart-ID toodi turule 2017. aasta alguses ja selle abil saab kasutada mitmeid finants-, haridus-, telekommunikatsiooni-, energia- ja jaekaubandussektori e-teenuseid. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: smart-id.com.