SK

Prindi

SK võtab asutuse sertifikaatide väljastamisel kasutusele uue vahesertifikaadi KLASS3-SK 2016

23.05.2017

Seoses eIDAS määruse jõustumisega on muutunud ka nõuded sertifitseerimisteenustele, mistõttu võtab SK ID Solutions AS (SK) kasutusele uue KLASS3-SK 2016 vahesertifikaadi (intermediate certificate). Uue vahesertifikaadi alt hakatakse asutuse sertifikaate väljastama alates 01.06.2017. 

KLASS3-SK 2016 vahesertifikaat on väljastatud EE Certifitcation Centre Root CA juursertifikaadi poolt. Uue vahesertifikaadi KLASS3-SK 2016 leiate siit

Muudatus puudutab eelkõige neid infosüsteemide omanikke, kellele väljastatakse asutuse sertifikaat peale 01.06.2017. Uue vahesertifikaadi poolt väljastatud sertifikaatide puhul peab selle kasutusele võtmisel seadistama KLASS3-SK 2016 vahesertifikaadi. Samas on mõjutatud ka kõik kolmandate osapoolte infosüsteemid või rakendused, kus on võimalik kontrollida digitembeldatud failide kehtivust. Kõik vajalikud seadistused on võimalik infosüsteemides ette ära teha. 

Kirjeldused muudatustest sertifikaatides ja täpsemad juhtnöörid seadistuste tegemiseks leiate siit

Lisaküsimuste korral saate abi aadressilt support[A]sk.ee

Vabandame kõigi klientide ees võimalike ebamugavuste pärast.

Kuidas aru saada, et ma pean midagi tegema. Eelkõige avaldub KLASS3-SK 2016 vahesertifikaadi puudumine serveri või rakenduse konfiguratsioonis järgmiselt:

  • ei ole võimalik e-Templit / krüpteerimissertifikaati/ autentimissertifikaati kasutada;
  • teie veebiserver ei ole usaldatud veebilehitsejate poolt;
  • digitembeldatud faili kontroll ebaõnnestub.

Selliste probleemide tekkimisel palume kontrollida, uue vahesertifikaadi olemasolu seadistustes.

Kõik vana vahesertifikaadi KLASS3-SK 2010 alt väljastatud asutuse sertifikaadid kehtivad oma kehtivuse lõpuni, neid välja vahetada ei ole vaja. 

SK tipmise sertifikaadi tugi veebilehitsejates ei muutu. EE Certification Centre Root CA on endiselt usaldatud kõigis suuremates veebilehitsejates (IE, Firefox, Safari ja Chrome).

SK ID Solutions AS