SK

Prindi

SK uuendas kehtivuskinnituse teenuse sertifikaati

23.03.2005

Seoses ID-kaardi sertifikaatide kehtivuskinnituse teenuse sertifikaadi peatse aegumisega paigaldas SK 22. märtsil aeguva sertifikaadi asemele uue, mis kehtib järgmised seitse aastat. Nimetatud sertifikaadi uuendamine puudutab kõiki kehtivuskinnituse teenuse kasutajaid.

DigiDoc tarkvara kasutajad vajavad uut kehtivuskinnituse teenuse sertifikaati
DigiDoc Client kasutajad peavad selleks oma tarkvara uuendama. Uus DigiDoc Client  programm, mis paigutab uue sertifikaadi automaatselt, on kättesaadav aadressil www.id.ee/installer. Alates 17. märtsist tasuta kättesaadav tarkvara pakub ka mitmeid uusi omadusi. Sujuva ülemineku uuele sertifikaadile tagab ainult uus Digidoc Client versioon 2.0.
DigiDoc portaali kasutajad sertifikaadi vahetus ei mõjuta.

Muudatus puudutab kõiki OCSP kehtivuskinnitust kasutavaid süsteeme, mis tuleb ümber konfigureerida töötamaks uue kehtivuskinnituse teenuse sertifikaadiga. Tehnilise info DigiDoc rakendustes uue sertifikaadi registreerimisest leiate http://www.id.ee/pages.php/03020702,732.

Kehtivuskinnituse teenuse uue sertifikaadi eraldusnimi on "ESTEID OCSP RESPONDER 2005" ja sertifikaat on alla laetav aadressilt http://sk.ee/certs/.

Lisaks sertifikaatide kehtivuskinnituse teenuse sertifikaadile on ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks vajalik, et kaardiomaniku sertifikaadid oleksid kehtivad. ID-kaardi sertifikaatide uuendamisest saab lähemalt lugeda  www.sk.ee/id-uuendus.
ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks on vajalikud ka arvuti ja ID-kaardi lugeja olemasolu.

Uuenduskuuri läbinud DigiDoc
Uuenenud on kõik ID-kaardi tarkvara komplektist  – Digidoc Client , ID-installer ning ID-kaardi draiver.

Suurima uuenduskuuri on läbi teinud Digidoc Client 2.0, mille olulise lisafunktsionaalsusena saab nüüdsest faile ka krüpteerida (salastada). Krüpteerimisfunktsionaalsuse kohta saab täpsemalt lugeda www.id.ee/digidoc/crypt , muude uuenduste ja paranduste nimekiri on saadaval www.id.ee/digidoc/changelog.

Uuenenud on ka ID-kaardi draiver ja utiliit. Kõige nähtavam muutus on see, et utiliidis on võimalik näha oma pilti, mis saadakse KMA andmebaasist X-Tee kaudu. Draiver hoiatab nüüdsest ka peatsest sertifikaatide aegumisest ja suunab kasutaja vajadusel leheküljele www.sk.ee/id-kontroll.
Ülevaate ID-kaardi draiveri ja utiliidi parandustest ja muudatustest leiate  www.id.ee/pages.php/03020502,733