SK

Prindi

SK sõlmis Eesti riigiga Mobiil-ID väljastamiseks uue 5-aastase lepingu

11.05.2022

SK ID Solutions sõlmis Riigi Infosüsteemi Ametiga Mobiil-ID teenuse tagamiseks viieaastase kontsessioonilepingu. Lepingu järgi jätkub Mobiil-ID väljastamine riikliku isikutuvastamise vahendina, kuid inimeste jaoks senisest palju mugavamalt.


Tänu SK tehtud arendustöödele muutub Mobiil-ID taotlemine alates selle aasta 2. juulist oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks, sest enam ei pea Mobiil-ID-d politsei kodulehel eraldi aktiveerima.

„Oleme palju investeerinud Mobiil-ID väljastamise turvalisusesse ja jätkusuutlikkusesse. Oleme uhked, et juba juulis saame need uuendused teieni tuua. Ja nii saabki juba vähem kui kahe kuu pärast teha kõiki Mobiil-ID taotlemiseks vajalikke toiminguid mobiilsideoperaatorite iseteeninduskeskkondades. See kiirendab ja lihtsustab Mobiil-ID saamist oluliselt. Lisaks sellele on sarnaselt Smart-ID-ga tulevikus võimalik ühel inimesel omada mitut Mobiil-ID-d korraga,” ütles SK ID Solutionsi juhatuse liige Liisa Lukin.

Lisaks nendele uutele võimalustele saab edaspidi Mobiil-ID-d väljastada ka 7-aastastele lastele nende seadusliku eestkostja nõusolekul.
 
RIA peadirektori asetäitja Joonas Heiteri sõnul on paralleelselt nii Mobiil-ID kui ka ID-kaardi kasutamine riigi jaoks väga tähtis, sest mitme isikutuvastusvahendi olemasolu vähendab ohte. „Kui ühega peaks midagi juhtuma ja seda ei saa kasutada, tagab alternatiivi olemasolu muretu digiteenuste kasutamise ja digiallkirja andmise seal hulgas riiklikes teenustes, kuhu veel ei saa siseneda Smart-ID-ga,“ ütles Heiter.
 
Eestis on rohkem kui 251 000 Mobiil-ID kasutajat ning igas kuus tehakse nendega keskmiselt 10 miljonit toimingut. Leedus kasutab SK arendatud Mobiil-ID-d üle 400 000 inimese.