SK

Prindi

SK liitus Rohetiigri Akadeemiaga

08.10.2021

SK ID Solutions ja veel 10 ettevõtet liitusid Rohetiigri Akadeemia õppeprogrammiga. Nelja ülikooli koostöös loodud programmi käigus õpitakse hindama ettevõtte keskkonnamõju ja kuidas seda nutikalt vähendada.

TalTechi, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja Estonian Business Schooli koostatud programm jaguneb teoreetilisteks loenguteks ja praktilisteks töödeks, kus osalejad lahendavad konkreetseid ülesandeid oma ettevõttes. 

„SK jaoks on oluline keskkonda mitte koormata rohkem kui vaja. Me soovime pakkuda oma klientidele teenuseid, mis edendavad nende äri ja samas on kasulikud nende äri ökoloogilisele jalajäljele. Kuigi esmapilgul võib tunduda, et digitaalsetel teenustel, nagu SK pakub, ei ole olulist keskkonnamõju, ei pruugi see alati siiski nii olla. Usun, et saame tänu Rohetiigri Akadeemiale paremini aru, milline on SK teenuste laiem mõju ning mida me ses osas parendada saame,“ ütles SK ID Solutionsi juht Kalev Pihl.

Akadeemia esimeses loengus rääkisid TalTechi rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping ja Nurkse Instituudi professor Erkki Karo globaalsetest trendidest ja määramatustest rohepöörde kontekstis. Muu hulgas käsitleti seda, kuidas jõuda uute tehnoloogiate vastutustundliku rakendamise ning käitumis- ja tarbimismustrite muutuste toel kestlikuma elukorralduseni.

Rohetiigri programmi käigus saavad õppurid üldteadmisi keskkonnaolukorrast maailmas ja Eestis, teadmisi ja tööriistu oma rohepöörde ambitsiooni seadmiseks ja keskkonnamõju juhtimiseks. Akadeemia lõpuks oskavad osalejad hinnata nende ettevõtte keskkonnamõju ja teavad, kuidas seda vähendada.