SK

Prindi

SK kinnitab nüüd ka välismaiste sertifikaatide kehtivust

10.12.2008

Laiendatud kehtivuskinnituse teenuse raames väljastab SK kehtivusinfot lisaks Eesti ID-kaardile ka Soome, Belgia ja Portugali ID-kaartide sertifikaatide kohta. Välismaiste sertifikaatide kehtivuskinnituse teenus valmis Justiitsministeeriumi tellimusel. Teenuse esimene kasutaja Eestis on Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK). RIK-i poolt on tehtud võimalikuks, et e-Äriregistri ettevõtjaportaalis saavad nüüdsest ettevõte asutada ka Soome, Belgia ja Portugali ID-kaardi omanikud. Lisaks nende välismaiste ID-kaartidele omanikele saavad Ettevõtjaportaali kasutada ka Leedu Mobiil-ID kasutajad.

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse kohturegistrite osakonna juhataja Ingmar Vali sõnul on nende pikaajalisemaks eesmärgiks, et välismaalased saaksid Eestis teha ID-kaardiga samu toiminguid, mida eestlasedki. Eesti, Soome, Portugali, Belgia koostöö näol on teadaolevalt tegu esimese korraga, kui ühe riigi register aktsepteerib ametlikult teiste riikide rahvuslikke ID-kaarte ja nendega antud digiallkirju.

Välismaiste sertifikaatide kehtivuskinnituse teenusega saavad liituda kõik e-teenuste internetiportaalid, kes soovivad nimetatud välisriikide kodanikele teenuseid pakkuda ja nende poolt antud digiallkirju aktsepteerida. SK juhi Kalev Pihli sõnul on SK eesmärgiks olla Eesti juhtiv sertifitseerimistoodete ja -teenuste pakkuja, kelle käest saab infot nii kodumaiste kui ka välismaiste sertifikaatide kehtivuse kohta.

SK-l on plaanis 2009. aasta I poolaastal koostöös Justiitsministeeriumiga teenindatavate välismaiste sertifitseerijate sertifikaatide hulka laiendada.

Välismaiste sertifikaatide kehtivuskinnituse teenusega liitumiseks ja lisainfo saamiseks tuleks ühendust võtta SK müügiosakonnaga emaili aadressil sales[A]sk.ee.