SK

Prindi

SK ID Solutions pälvis tiitli „Edukas Eesti Ettevõte 2021“

01.09.2021

SK ID Solutions pälvis väga heade majandustulemuste ja eeskujuliku maksekäitumise eest tiitli „Edukas Eesti Ettevõte“. SK krediidireiting on AAA ehk suurepärane ning see hinnang on kehtiv rahvusvaheliselt.

Eesti suurim krediidiinformatsiooni ja -riskide halduse teenuseid pakkuv Creditinfo Eesti tunnustab juba 16 aastat Eesti ettevõtteid sertifikaadiga „Edukas Eesti Ettevõtte“. Tunnustuse pälvivad äriühingud, mille majanduslik seisukord on Creditinfo Reitingu järgi suurepärane (AAA), väga hea (AA) või hea (A). Kõrge krediidireiting näitab ettevõtte eeskujulikku majandusolukorda, häid finantstulemusi ning korrektset maksekäitumist.

Creditinfo Eesti kogutud ja analüüsitud andmete järgi on SK ID Solutions kõrge usaldusväärsusega ja maksejõuetuse tõenäosus on madal. Selle põhjal omistati SK-le kõrgeim ehk AAA krediidireiting, mis on rahvusvaheliselt aktsepteeritud.

Krediidireiting on näitaja, mille alusel on võimalik hinnata ettevõtteid nende majanduslikust küljest. Selleks, et saavutada kõrge reiting, peavad eeskujulikud olema nii ettevõtte majanduslik olukord,  maksekäitumine kui ka finantstulemused.

Enam kui 20 aastat tagasi välja töötatud Creditinfo mudel prognoosib 99- protsendilise tõenäosusega ettevõtte seisundit järgmise 12 kuu jooksul. See on välja töötatud rahvusvaheliste standardite põhjal ning kohandatud Eesti turule.