SK

Prindi

SK ID Solutions kasvatas müügitulu 23%

13.06.2019

AS SK ID Solutions 2018. aasta müügikäive kasvas võrreldes eelmise aruandlusperioodiga 23% ulatudes 7,9 miljoni euroni. Müügitulu kasvas samuti 23%. Kasv tuli peamiselt Baltikumis pakutud sertifitseerimisteenustest ja Smart-ID edust kolmes riigis.

Olulise panuse käibekasvu andis Smart-ID, mille kasutajate hulk suurenes aastaga 2,6 korda. Aasta lõpuks pea kahe miljoni kasutaja verstapostini jõudnud Smart-ID tõi kaasa ka sellega tehtud tehingute hulga kasvu, mis oli kokkuvõttes kolm korda suurem kui 2017. aastal.

„2018. aasta oli meie jaoks positiivne nii müügitulu kasvu kui ka laienemise mõttes. Kui esimesel poolaastal alustasime Leedus jälle Mobiil-ID teenuse pakkumist koos Tele2, Bite ja Teliaga, siis aasta teises pooles lisandusid Luminor ja Siauliu pank Smart-ID väljastuspartnerite hulka, mis muutis Leedus Smart-IDga liitumise veelgi lihtsamaks ja suurendas loomulikult nii kasutajate kui ka Smart-IDd toetavate e-teenuste hulka. Üks väga oluline ja kaua oodatud saavutus oli ka Smart-ID QSCD ehk kõrgeima võimaliku usaldustasemega elektroonilise allkirjastamise teenuseks saamine,“ ütles SK ID Solutionsi juhataja Kalev Pihl.

Kokku olid SK ID Solutionsi tulud 2018. aastal 7,9 miljonit eurot ja kasum miljon eurot. 2017. aastal oli SK müügitulu 6,4 miljonit ning puhaskasum 710 000 eurot. 

Eelmisel majandusaastal kasvasid SK ID Solutionsi tööjõukulud võrreldes 2017. aastaga 9% ulatudes pea 1,9 miljoni euroni.