SK

Prindi

SK ID Solutions astus Euroopa Telekommunikatsiooni Standardite Instituudi liikmeks

07.01.2021

SK ID Solutions võeti Euroopa Telekommunikatsiooni Standardite Instituudi ETSI täisliikmeks, et aidata kaasa ETSI standardite arendamisele ning seista hea usaldusteenuste tuleviku eest.

22. detsembril jõustunud ETSI liikmelisus annab SK ID Solutionsile võimaluse rääkida kaasa usaldusteenuseid puudutavate standardite ja tehniliste spetsifikatsioonide loomisel ning seeläbi vormida meid kõiki puudutavaid tulevikutehnoloogiaid nii Eestis kui kõikjal maailmas.

„ETSI standardid on meie valdkonnas hetkel kõige eesrindlikumad ning nende arengusse tuleb panustada, et Euroopa usaldusteenused kihutaksid sajaga maailma tippu. SK peab ennast üheks eesrindlikumaks usaldusteenuste pakkujaks ning soovime panustada paremasse tulevikku. Oleme küll ka eelnevalt ETSI töögruppides kaasa löönud ja tagasisidet andnud, ent aeg on saabunud oma pühendumust standardite arendamisse tugevamalt kinnitada,“ ütles SK ID Solutionsi juhataja Kalev Pihl.

1988. aastal asutatud ETSI tegeleb Euroopas telekommunikatsioonialaste standardite väljatöötamisega. ETSI koondab 850 liiget 66 riigist. ETSI liikmete hulgas on nii eraettevõtteid, uurimisasutusi kui ka riiklikke standardimise organisatsioone. Lisaks ETSIle on Euroopas veel ainult kaks standardiorganisatsiooni: Euroopa Standardikomitee (CEN) ja Euroopa Elektrotehnika Standardikomitee (CENELEC). Etsi.org.