SK

Prindi

SK DigiDocService’i veebiteenuses vahetub veebiserveri sertifikaat

07.07.2016

Seoses DigiDocService’i veebiteenuse (https://digidocservice.sk.ee) sertifikaadi aegumisega võtab Sertifitseerimiskeskus (SK) teenuses alates 15. august kell 23:00 kasutusele uue veebiserveri sertifikaadi. Uus teenussertifikaat on välja antud senisest erineva sertifitseerija alt.

Muudatus puudutab rakendusi, kus toimub DigiDocService’i veebiteenuse baasil autentimine, allkirjastamine ja/või digitaalallkirjade kontroll. Mõjutatud on kõik Mobiil-ID toega teenused.

Kui teie rakenduses verifitseeritakse DigiDocService’i teenussertifikaati vastu sertifikaadi väljaandja ahelat, on vajalik üle kontrollida ahela sertifikaadid. Oluline on, et seadistustes oleks  KLASS3-SK 2010 (väljastatud 04.06.2015) sertifikaat ja uus tipmine sertifitseerija, EE Certification Centre Root CA sertifikaat. Kui teie rakendustes verifitseeritakse veebiserveri sertifikaati ennast, on vajalik uue teenus-sertifikaadi lisamine.

Uus digidocservice.sk.ee sertifikaat on PEM formaadis alla laetav siit
Selle väljaandja, KLASS3-SK 2010, sertifikaat on PEM formaadis alla laetav siit
Kõik SK sertifikaadid on kättesaadavad siit.

Juhime tähelepanu, et SK tipmine sertifikaat, Juur-SK, aegub 26. augustil 2016. Sellega seoses on oluline kontrollida rakenduste ja infosüsteemide seadistust ja teha õigeaegselt vajalikud muudatused. Info puudutab infosüsteemide omanikke ning SK poolt väljastatud veebiserveri sertifikaatide kasutajaid. Detailsema info teenusepakkujale leiab siit.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun support[A]sk.ee.