SK

Prindi

SK Aastakonverentsil osales rekordarv külalisi kogu maailmast

21.11.2019

7. novembril Tallinnas toimunud SK Aastakonverentsil osales üle 200 autentimishuvilise kogu maailmast, sh Prantsusmaalt, Itaaliast ja kaugeima kohana – Mehhikost. Seekordne SK Aastakonverents toimus juba kümnendat korda.

Novembri esimesel neljapäeval toimunud juubelikonverentsi esimeses ettekandes andsid SK juhataja Kalev Pihl ja lisateenuste ärijuht Liisa Lukin ülevaate nii SK ID Solutionsi arengutest pärast eelmist konverentsi kui ka tulevikueesmärkidest. Millest nad täpselt rääkisid, saab kuulata ja vaadata siin.

Konverentsipäeva teise esinejana andis IT-arhitekt Andres Kütt detailse ülevaate mobiilsetel seadmetel põhinevate identiteedilahenduste turust, sellega seotud regulatsioonidest, riskidest ja milliste aspektidega peavad teenusepakkujad tulevikus arvestama. Tema esitlus on kättesaadav siin.

Euroopa järelevalve asutusi ühendava assotsiatsiooni FESA (Forum of European Supervisory Authorities) nimel esines Romain Santini, kes rääkis Euroopa usaldusteenuste ökosüsteemist ja kuidas on eIDAS seda mõjutanud. Tema esitlus on siin.

Kümnenda aastakonverentsi peaesineja oli Hollandi filosoof ja neuroteadlane Willem F. G. „Pim“ Haselager Radboudi ülikoolist. Tema rääkis autentsuse ja autentimise väljakutsetest ning nende tulevikust filosoofi ja teadlase pilgu läbi. Tema ettekandega saab tutvuda siin.

Traditsiooniliselt võttis SK Aastakonverentsi päeva ja seal räägitud teemad lihtsas keeles ning humoorikalt kokku näitleja Henrik Kalmet. Sellele järgnenud õhtune vastuvõtt ja ühine filmivaatamine tähistasid juubelikonverentsi lõppu.

Juubelikonverentsi fotod ja audiofailid.

Järgmine SK Aastakonverents toimub 5. novembril 2020. aastal Tallinnas.