SK

Prindi

SK Aastakonverentsi peaesineja oli futurist ja häkker Pablos Holman

02.11.2017

SK Aastakonverentsi seekordne peaesineja oli tunnustatud küberturvalisuse ekspert, futurist ja häkker Pablos Holman.

Pablos Holman rääkis 2. novembril Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis toimunud SK Aastakonverentsil oma ettekandes „The Future of Technology Through the Mind of a Hacker“ häkkeri mõttemaailmast ja vaatenurkadest. Sellele järgnenud põnevas diskussioonis arutlesid Taavi Kotka ja Holman Eesti ja maailma e-identiteedi hetkeseisu, kübermaailma suurimate ohtude ja tuleviku üle.

SK ID Solutionsi lisateenuste müügijuht Kaido Irval andis oma ettekandes ülevaate Smart-ID esimesest aastast Baltikumis ning selle tulevikuplaanidest. Alates Smart-ID avalikkusele tutvustamisest selle aasta veebruaris on kasutajate hulk kasvanud väga kiiresti ning ületab praeguseks 500 000 unikaalse kasutaja piiri, sealjuures pisut enam kui 100 000 kasutajat on Eestist.

SK ID Solutionsi aastat kokku võtvas kõnes tõi Kalev Pihl välja, et SK teenustel on tänaseks enam kui miljon unikaalset kasutajat, kes teevad igas kuus 30 miljonit tehingut.

Lisaks sellele andis SEB Panga Balti divisjoni e-panganduse juht Ragnar Toomla ülevaate autentimislahenduste trendidest panganduses ja sellest, millal kaovad koodikaardid. Cybernetica arendusjuht Arne Ansper rääkis RSA realisatsioonide ründamise ajaloost ja õppetundidest ning Anto Veldre Riigi Infosüsteemi Ametist tõi enam kui 200 kuulajani kokkuvõtte infoturbe aastast.

SK Aastakonverents 2017 materjalidega saad tutvuda siin.