SK

Prindi

Sertifitseerimiskeskus võtab kasutusele uue PKI tehnoloogia

21.04.2011

Sertifitseerimiskeskus valis oma infrastruktuuri ajakohastamiseks Safelayeri tehnoloogia, sest see pakub kindlaid, paindlikke ja ökonoomseid lahendusi.

See projekt tugevdab Safelayeri strateegiat sertifitseerimisteenuste osutajate pakutavates kriitilistes infrastruktuuri lahendustes,“ ütles Safelayeri tegevdirektor Fransisco Jordan.

Safelayeri digituvastuse ja avaliku võtme infrastruktuuri lahenduste tehnoloogiat KeyOne kasutatakse Hispaania elektrooniliste isikutunnistuste puhul ning see on 21 miljoni väljastatud kaardiga suurim sellelaadne projekt. Pakutavaid teenuseid täiendab TrustedX, mis rakendab digituvastuse ja digitaalallkirja platvorme. TrustedX tunnistati kõige täiuslikumaks omalaadseks tehnoloogialahenduseks Euroopa Komisjoni programmi IDABC uuringus „Euroopa ühtse valideerimise teenused“ (European Federated Validation Service).

Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalev Pihli sõnul kasutab SK uute digitaalsetel sertifikaatidel põhinevate usaldusteenuste arendamisel ning digitaalallkirja õigusliku kehtivuse kinnitamisel alati parimat tehnoloogiat.

„Safelayer on hästi läbi mõeldud ning realiseeritud keskkond, mis on enda töövõimet tõestanud juba paljudes Euroopa riikides. Nende tootearendus garanteerib uute tehnoloogiastandardite sujuva kasutuselevõtu tulevikus.

Meie klientide hulka kuulub mitmeid avaliku- ja erasektori organisatsioone, kes on kindlad SK teenuste stabiilsuse ja usaldusväärsuse peale ning me peame tagama läbi pideva arengu, et nad ka edaspidi ei peaks meis pettuma,“ ütles Pihl.

Safelayeri tooted KeyOne ja TrustedX vastavad infotehnoloogia turvalisuse hindamise ühiste kriteeriumide kohaselt tasemele EAL4+ (ALC_FLR.2). EAL4+ sertifikaat, millega tagatakse toote täielikkuse sõltumatu ja korrapärane ülevaatus, vastab info- ja sidetehnoloogia sektoris kokkulepitud standardile, mis pakub vajalikku ja piisavat garantiid kvaliteedi ja usaldusväärsuse kohta.

Sertifitseerimiskeskus on aastast 2001 tegutsev ettevõtte, mille põhiline fookus on olnud elektroonilise identiteediga seotud teenused sh ID-kaart ja digitaalne allkirjastamine.

Safelayer Secure Communications S.A. on spetsialiseerunud digitaalse identiteedi ja teabe usaldusväärsuse haldamise turvalahenduste väljatöötamisele. Safelayeri infrastruktuurilahendusi kasutavad valitsusasutused, pangandus- ja rahandusasutused, kindlustusseltsid, suurettevõtted ja turvateenuste osutajad, nt sertifitseerimisteenuste osutajad.

Lisainformatsioon:
Kalev Pihl
AS Sertifitseerimiskeskus
kalev.pihl[A]sk.ee