SK

Prindi

Sertifitseerimiskeskus võtab asutuse sertifikaatide väljastamisel kasutusele uue sertifitseerimisahela

01.04.2014

Seoses vana SK tipmise sertifikaadi Juur-SK aegumisega 2016. aasta suvel ei ole alates käesolevast suvest võimalik antud sertifitseerimisahelast välja anda 2aastaseid asutuse sertifikaate. Tulenevalt sellest võtab SK lähikuudel kasutusele uue sertifitseerimisahela.

Uus SK tipmine sertifikaat EE Certification Centre Root CA (30.10.2010–18.12.2030) on juba alates 2011. aastast kasutusel ID-kaardi, Digi-ID ja Mobiil-ID väljastamisel. Lähikuudel võtab SK uue juursertifikaadi kasutusele ka asutuse sertifikaatide jaoks. 

Seoses sellega väljastas EE Certifitcation Centre Root CA sertifikaadi KLASS3-SK 2010'le, mis kehtib kuni 18.03.2024 ja võimaldab taas välja anda kuni 3aastaseid asutuse sertifikaate.

Sertifitseerija vahetus on planeeritud viisil, et kasutajad ja sertifikaatide omanikud ei peaks hetkel omalt poolt koheselt süsteemides mingeid muudatusi tegema.

Uue asutuse sertifikaatide sertifitseerimisahela kasutuselevõtmine ei mõjuta juba väljastatud asutuse sertifikaatide kasutust, samuti ei pea hetkel midagi tegema uuest sertifitseerimisahelast väljastatud asutuse sertifikaatide kasutuselevõtuks. Uue alamsertifitseerija poolt väljastatud sertifikaadid on usaldatud kõigi tarkvarade poolt, kus on olemas vana sertifitseerimisahel.

Süsteemidesse tuleb uus SK tipmine sertifikaat EE Certification Centre Root CA ja uus vahesertifitseerija Klass3-SK 2010 paigaldada hiljemalt ajaks, mil vana SK juursertifikaat Juur-SK aegub, s.o 26.08.2016. Seni töötab kõik endisel moel.

SK teavitab, kui uus vahesertifikaat on lisatud DigiDoc teekidesse ja ID-kaardi baastarkvarasse, et enda süsteemides vajalikud muudatused võimalikult lihtsalt teostada.

Uue SK tipmise sertifikaadi tugi veebilehitsejates ei muutu. EE Certification Centre Root CA on usaldatud kõigis suuremates veebilehitsejates (IE, Firefox, Safari ja Chrome).