SK

Prindi

Sertifitseerimiskeskus nimetati CA/B Forumi liikmeks

09.09.2013

Maailma juhtivaid sertifitseerimisteenuste osutajaid ja veebilehitsejate tootjaid koondav vabatahtlik organisatsioon Certification Authority Browser Forum (CA/B Forum) nimetas Sertifitseerimiskeskuse oma liikmeks.

SK on täitnud kõik CA/B Forumi liikmelisusele esitatavad usaldusväärsuse kriteeriumid. Kogukond teeb tihedat koostööd veebisertifikaatide standardite osas, muutmaks need kasutajale turvalisemaks ja mugavamaks. CA/B Forumi liikmelisuse tingimusteks on:

  • avalikult tunnustatud veebisertifikaatide (SSL) väljaandmine;
  • sõltumatu osapoole teostatud auditi läbiviimine;
  • intellektuaalse omandi kaitse poliitika järgimine.

SK juhataja Kalev Pihla hinnangul on CA/B Forum tehnilisi lahendusi ja standardeid mõjutava organisatsioonina võtnud selge liidrirolli: „Minul ja kogu Sertifitseerimiskeskusel on hea meel, et saame kaasa rääkida ülemaailmse tasandi arengutes ning tutvustada Eesti kui eduka e-riigi kogemusi ja selgitada meie vajadusi.“

Lisaks Eestile liitusid CA/B Forumiga Slovakkia, Hispaania, Tšehhi ja Hiina sertifitseerimisteenuste osutajad. Uute liikmete tulekuga laienes nii organisatsiooni geograafiline mitmekesisus kui ka teadmistebaas. CA/B Forumil on nüüdseks 45 liiget.

CA/B Forum: www.cabforum.org