SK

Prindi

Sertifitseerimiskeskus jätkab ID-pileti süsteemi opereerimist Tallinnas

09.03.2007

Vastavalt 13. veebruaril Tallinna Transpordiametiga sõlmitud lepingule jätkab AS Sertifitseerimiskeskus Tallinna ühistranspordi ID-pileti süsteemi opereerimist järgneva viie aasta jooksul. Uus lepinguperiood algab 16. märtsist 2007 ning kestab 2013. aastani.

“Alates 2004. aastast, kolme aastaga on ID-pilet muutunud tallinlaste seas populaarseks ning annab täna tugevalt üle poole linna ühistranspordi piletitulust,” ütles Sertifitseerimiskeskuse piletivaldkonna juht Märt Randoja. “Kuivõrd elektrooniline ID-pilet on seotud konkreetse isikuga, on see võrreldes paberversiooniga võltsimiskindel ning on mõjunud positiivselt piletituludele.”

“Oleme teinud ID-pileti kättesaadavaks väga laias kanalitevõrgus, millest suurem osa – otsekorraldus, internetipank, mobiil- ja tavatelefon – on piletiostjale kättesaadavad ööpäevaringselt kõigil nädalapäevadel. Arvestades klientide arvu ja käibemahtu, võib öelda, et ID-pileti näol on tegu Eesti ühe suurima e-äriga,” lisas Randoja.

Alates 16. märtsist ei lisandu Tallinnas sularaha eest müüdavatele ID-piletitele täiendavat teenustasu, teiste müügikanalite teenustasud jäävad samaks.

Eestis kohustuslikul isikutunnistusel ehk ID-kaardil põhinev ID-pileti süsteem käivitus Tartus 10. jaanuaril 2004 ja Tallinnas 1. märtsil 2004. Sama aasta jooksul osteti 701 605 ID-piletit. ID-pileti kasutusvõimaluste hulk laienes 2005. aastal, kui 29. augustil käivitus Viimsi ja Tallinna ühtne piletisüsteem. Uue süsteemi käivitamine muutis bussiühenduse Tallinna linna ja Viimsi valla vahel tööpäeva sees ja ka nädalavahetuseti oluliselt tihedamaks, Viimsi valla sees tekkisid uued siseliinid.

ID-pilet on erinevalt ”anonüümsest” paberkujul esitajapiletist isikustatud ehk annab sõiduõiguse konkreetsele isikule. Sellest tuleneb ka ID-pileti võltsimiskindlus. Samuti paistab ID-pilet silma ostukanalite rohkusega – elektroonilist sõiduõigust saab osta internetist, otsekorraldusega, mobiiltelefoniga, tavatelefoniga, spetsiaalsetest automaatidest ja klienditeenindaja abiga füüsilistest müügipunktidest.

Alates 2004. aastast on Eestis müüdud üle 3 miljoni ID-pileti. Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit andis 2005. aastal ID-piletile tiitli Aasta Tegu.

 
Täiendav info:

Andres Aarma
Sertifitseerimiskeskus turundusjuht
6101880