SK

Prindi

Radikaalsed muudatused ID-kaardiga allkirjastamisel veebilehitsejas Chrome

14.04.2015

Selle nädala kolmapäevast (15.04.2015) värskendab Google veebilehitsejat Chrome. Kuna Chrome on Eestis kõige kasutatavam veebilehitseja, puudutab muudatus väga paljusid ID-kaardi kasutajaid ja e-teenuste pakkujaid.

Chrome’i versioon 42 sisaldab radikaalseid uuendusi, millest Eesti jaoks kõige olulisemana muutub viis, kuidas ID-kaart allkirjastamise käigus veebilehitsejaga suhtleb. Siiani toimus veebilehitseja ja ID-kaardi vaheline suhtlus NPAPI tehnoloogias, kuid alates versioonist 42 alustab Google sellest standardist loobumist ja võtab kasutusele Native Messages API.

Lõppkasutajate jaoks toob Chrome’i versioon 42 kaasa vajaduse uuendada ID-tarkvara. Seda tuleb teha aadressil installer.id.ee pärast Chrome’i uuenemist. Kui kasutaja ID-kaardi tarkvara ei uuenda, on allkirjastamiseks võimalik kasutada alternatiivset veebilehitsejat või Mobiil-IDd. 
Palun informeerige uuendusest oma kasutajatuge, et nad oskasid vajadusel teie kliente abistada.

Säilitamaks Chrome’i puhul ID-kaardiga allkirjastamise funktsionaalsust, peab e-teenustel olema uue allkirjastamise komponendi tugi. Üleminek tuleb teha neljakuulise perioodi jooksul, mis kulub Google’il standardite täielikuks vahetamiseks. Üleminekuperioodil saab allkirjastada nii uues kui ka vanas tehnoloogias eeldusel, et lõppkasutaja arvutis on ID-tarkvara uuendatud. Alates augusti teisest poolest lubab Chrome allkirjastamist ainult uues tehnoloogias.
Palun planeerige oma infosüsteemis vastav üleminek.

Lisainfot saab lugeda Riigi Infosüsteemi Ameti blogipostitusest.

Kasulikku infot leiab ka siit:

Küsimuste korral võtke palun ühendust e-posti aadressil support[A]sk.ee või telefonil 610 1880. Lõppkasutajad saavad abi ID-abiliinilt 1777 või abi[A]id.ee, samuti veebilehelt id.ee