SK

Prindi

Postimees: SK töötajad hoolitsevad miljonite digitaalsete identiteetide eest

30.11.2022

Eesti suurim päevaleht Postimees avaldas põhjaliku artikli tööst SK ID Solutionsis. Artiklis keskendutakse DevSecOpsi meeskonna töötajatele ja sellele, kuidas nad hoolitsevad miljonite digitaalsete identiteetide eest Baltikumis ja paljudes teistes riikides.

Postimees kirjutab, et miljonid inimesed erinevatest riikidest kasutavad üha enam SK pakutavat ülimugavat digitaalset autentimist ja nii kasvab ka ettevõte pidevalt.

DevSecOpsi meeskonna juht Erko Umal ütleb artiklis, et enamasti värvatakse inimesi ja alles seejärel vajalikke oskusi. Seda seetõttu, et vajalikke kompetentse on alati võimalik arendada, kui selleks on vaid motivatsioon. SKs on oluline, et inimesed valiksid ise, millist teed nad SK-s käia tahavad. Tööandja kohustus on neid selles nii ajaliselt kui ka finantsiliselt toetada.

Ajaleht tsiteerib ka mitmeid teisi DevSecOpsi meeskonnaliikmeid, nende hulgas Nataljat ja Alvarit, kes on SK-s töötanud 7 ja 9 aastat.

Natalja: „Kõik meie lahendused suunatud sellele, et teha inimeste elu mugavamaks ja turvalisemaks. Mul on väga hea meel, et nii palju inimesi kasutab meie teenuseid ja nende elu muutub tänu sellele palju lihtsamaks. Ja huvitav on jälgida, kuidas meie lahendused ületavad rahvusvahelisi piire ja toovad miljonitele inimestele kasu.“

Artiklis mainitakse ka, et kuigi SK ID Solutions tähistab juba oma 21. sünnipäeva, ei tähenda see kaugeltki, et ettevõtte areng või kasv oleks peatunud. Erko selgitab, et SK on viimastel aastatel kasvanud ligi poole võrra ning viimase aja arengud on sillutanud teed veelgi kiiremale kasvule: "Äri areneb kiiresti ja seetõttu peame lähiajal oma DevSecOpsi meeskonda kahekordistama. Kui täna töötab meie osakonnas 15 inimest, siis varsti juba 30 ja seda kõike meile täna teadaolevate mahtude juures.“.

Artikkel ilmus 2022. aastal Postimehes.