SK

Prindi

Peagi on Eestis ID-kaardiga antud 100 000 000 digiallkirja

12.11.2012

 Praeguseks hetkeks on digitaalallkirju antud ligi 98 miljonit ning see number kasvab väga kiiresti. Toetudes senisele statistikale võib öelda, et sajamiljonenda allkirja annab mõni Eesti ID-kaardi omanik juba detsembrikuu esimeses pooles.
 
Eesti ID-kaart on maailmas ainulaadne. “Oleme suutnud viia füüsilise isikut tõendava dokumendi virtuaalmaailma. Asjaajamne internetis teeb mitmed igapäevased toimingud väga kiireks, odavaks ja keskkonnasäästlikuks,” ütles RIA peadirektor Jaan Priisalu.

Sertifitseerimiskeskuse juhi Kalev Pihli sõnul kasutab digitaalallkirjastamise võimalust enamus elanikkonnast: „Digiallkiri on paljude jaoks juba ammu ainumõeldav võimalus lepingute allkirjastamiseks. Ühelt poolt on see loodussõbralik, kuid teisalt hoiab kokku väga palju aega ja raha“ ütles Pihl.

Sündmuse tähistamiseks korraldavad RIA ja Sertifitseerimiskeskus ennustusmängu. Kõige täpsemat ennustajat premeeritakse reisiga maailma kuulsaimasse innovatsioonimekasse Silicon Valleysse. Kampaania kohta saab infot veebilehtedelt www.id.ee ja www.eesti.ee. Ennustada saab novembri lõpuni ning võitja tehakse teatavaks 20. detsembril.

Eestis on digitaalallkirjastamisega välditud paberil asjaajamist 10 aastat. Kui selle ajaga antud allkirjade hulk asendada paberdokumentidega, kerkiks vähemalt 14 teletorni kõrgust paberivirna.

2001. Aastal asutatud AS Sertifitseerimiskeskus on riiklikult akrediteeritud sertifitseerimis- ja ajatempliteenusele ning sellega seotud tarkvara arendusele ja opereerimisele keskendunud ettevõte.

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) koordineerib riigi infosüsteemi arendamist ja haldamist, korraldab infoturbega seotud tegevusi ja käsitleb Eesti arvutivõrkudes toimuvaid turvaintsidente. RIA konsulteerib avalike teenuste osutajaid, kuidas oma infosüsteeme nõuetekohaselt hallata ja teostab nende üle järelevalvet. Lisaks on RIA Euroopa Liidu struktuuritoetuste rakendusüksus.


Lisainfo:

Liisa Tallinn
Riigi Infosüsteemi Amet
Kommunikatsioonijuht
66 30 233
52 58 654
liisa.tallinn[A]ria.ee

Kalev Pihl
AS Sertifitseerimiskeskus
Juhataja
Telefon: 610 1880
E-post: kalev.pihl[A]sk.ee