SK

Prindi

Õngitsusrünnete vastupanuvõime suurendamine Smart-ID teenuses

16.10.2020

Leidmaks innovatiivseid lahendusi pidevalt kasvavate ja muutuvate õngitsusrünnakutega toimetulemiseks, alustasime koostööd TTÜ Tarkvarateaduse instituudiga. Aasta jagu kestvat projekti aitab rahastada Euroopa Regionaalarengu Fond.

Smart-ID on Balti riikides kõige populaarsem vahend elektroonsete teenuste kasutamiseks, mida kasutab Balti riikides umbes 3 miljonit inimest. Arvestades Smart-ID populaarsust, kasvab kasutajate hulk tulevikus veelgi.

Smart-ID suure populaarsuse ja kasutajate hulga suurenemisega kaasneb paratamatult ka küberkurjategijate negatiivne tähelepanu. Nii on sagenenud juhtumid, kus kurjategijad veenavad Smart-ID kasutajaid tegema neile selgelt mittesoovitavaid tegevusi – avaldama oma salajasi PIN-koode ja logima sisse tundmatutesse keskkondadesse. 

Selle olukorra parandamiseks asume koos Taltech Tarkvarateaduse Instituudiga analüüsima veel kasutamata võimalusi ründajate tegevuse peatamiseks, säilitades siiski inimestele nende privaatsuse ja ka vaba õiguse teha mistahes otsuseid, kui nad selles soovis kindlad on.

Meie ühisprojekt kestab 12 kuud ja seda rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond summas 375 000 eurot.