SK

Prindi

Oluline info uue ID-kaardi ja uue ID-tarkvara kohta

31.12.2010

Juhime teie tähelepanu, et jaanuari alguses avalikustatakse uus ID-kaardi baastarkvara Windows operatsioonisüsteemidele. Soovitame kõigil e-teenuste pakkujatel, erinevate veebipõhiste allkirjastamisrakenduste ja infosüsteemide pakkujatel testida, kas uue ID-tarkvaraga teenuse kõik funktsionaalsused jäävad tööle. 
 
Alates jaanuarist väljastab Politsei-ja Piirivalveamet uue kujundusega ID-kaarte.  Uut ID-kaarti ei ole võimalik elektrooniliselt kasutada (autentimine ja allkirjastamine) olemasoleva ID-tarkvaraga. Uue ID-kaardi omanikud peavad kindlasti oma arvutis olevat tarkvara uuendama.
 
Järgnevatel veebilehtedelt on kättesaadavad beeta versioonid uuest ID-tarkvarast. Beeta versioonid ei ole lõplikud ja neis võib esineda vigu. Uus ID-baastarkvara toetab kõiki erinevatel aegadel väljastatud ID-kaarte, elamisloakaarti ja digi-ID kaarti.

  • Uus ID-tarkvara Windows, Mac OS ja Linux operatsioonisüsteemidele on kättesaadav: http://id.eesti.ee
  • Korporatiivkasutajate jaoks oleme teinud spetsiaalse paigalduspaketi vana ID-kaardi tarkvara paigalduspaketi baasil, mis paigaldab arvutisse uued ID-kaardi draiverid IE jaoks ja uue ID-kaardi haldusvahendi. Sel moel on võimalik edasi kasutada vana DigiDoc Clienti uue ID-kaardiga. Viimane lahendus on oluline nende jaoks, kes kasutavad asutuse digitemplit, mis on välja antud krüptopulgal. Uues ID-kaardi tarkvaras krüptopulga tugi puudub. Paigalduspakett on kättesaadav https://installer.id.ee/beeta/media/ID-kaart.msi

Kui kasutate oma veebipõhistes infosüsteemides digiallkirjastamiseks Java appleti ja testides selgub, et allkirjastamine enam ei õnnestu, võtke meiega ühendust täiendavate juhiste saamiseks. Lisaks oleme teinud spetsiaalse veebilehe, mida hakkame jooksvalt uuendama ja täiendama arendajate jaoks olulise infoga: www.id.ee/ID2011 
 
Ootame tagasisidet, beeta tarkvaraga esinevaid probleeme ja arvamusi uuest tarkvarast aadressil support[A]sk.ee
 
AS Sertifitseerimiskeskus