SK

Prindi

NutiAkadeemia koolitusprogramm viib digioskused Eesti inimesteni

12.03.2018

10. märtsil sai Tallinnas hoo sisse üle-eestiline koolitus- ja nõustamisprojekt NutiAkadeemia, mille raames õpetatakse inimesi turvaliselt kasutama nutiseadmeid, tutvustatakse Mobiil-ID ja Smart-ID võimalusi ning teisi e-teenuseid, mis muudavad elu lihtsamaks ja mugavamaks. 

“Alates 2014. aastast on nutitelefonide kasutajaid hulgaliselt juurde tulnud just 50+ sihtrühma seas. Paljud neist kasutavad aga nutitelefone tavatelefoniga sarnaselt üksnes helistamiseks. NutiAkadeemia koolitajad õpetavad neil oma telefoni mitmekülgsemalt kasutama,” ütles projekti elluviija, Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo

NutiAkadeemias toimuvad üle kogu Eesti tasuta individuaalsed nutinõustamised ja põhjalikumad nutikoolitused ning -loengud, mida viivad läbi koolitajad, vabatahtlikud ja raamatukogude töötajad. Koolitustel saab tutvuda nutiseadmete kasutamise põhitõdedega. Samuti saab teada, mis on rakendused ja andmeside, kuidas otsida nutiseadme abil internetist infot, saata e-kirja või jagada fotosid. Kõike seda õpetatakse tegema turvaliselt. 

Tähtsaks osaks NutiAkadeemiast on tutvustada ka isikutuvastusvahendite Mobiil-ID ja Smart-ID kasutamist. “E-teenuseid saab ja peab turvaliselt kasutama mistahes seadmest. Aktiivseid ID-kaardi kasutajaid on Eestis juba päris palju ning nüüd on oluline mõelda ka turvalistele alternatiividele  – Mobiil-IDle ja Smart-IDle – mis sobivad just nutiseadmetes kasutamiseks. NutiAkadeemias selgitame autentimisvahendite erinevusi, nende turvalist kasutamist ja aitame inimesel valida sobivaima vahendi,“ ütles SK ID Solutionsi juhataja Kalev Pihl.

NutiAkadeemia tarbeks töötati välja Eestis ainulaadne diginutikuse test, mis võimaldab inimestel hinnata oma nutioskuste taset. Testi tulemuse järgi saavad huvilised välja valida just neile sobiva NutiAkadeemia koolitusvõimaluse - võtta osa nõustamisest, klassikoolitusest või koguda tarkust veebinare vaadates.  Koolitustele ja nõustamistele oodatakse kasutajaid oma seadmega.

Projekti viivad läbi Vaata Maailma SA, Swedbank Eesti, SEB, Telia, Elisa, ja SK ID Solutions.

Lisainfo ja koolitustele registreerimine www.nutiakadeemia.ee