SK

Prindi

Muudatused Mobiil-ID, Smart-ID ja Ajatempli teenustes ja hinnakirjades

31.03.2022

SK ID Solutions uuendab alates 1. juulist Mobiil-ID ja Smart-ID teenuste hinnakirju. Ajatempliteenuse pakettide valik laieneb ja pakub senisest veelgi enam paindlikkust. Identiteedipakkujatele ja registreerimisasutustele mõeldud Smart-ID teenuse erihinnakiri asendatakse tavahinnakirjaga.

Ajatempliteenus

Ajatempliteenuse klientide paindlikumaks ja mugavamaks teenindamiseks lisame hinnakirja alates 1. juulist uue paketi, mis sisaldab 30 000 ajatemplit. Pärast seda muudatust on klientidel võimalik valida 5 ajatempliteenuse paketi vahel, kus minimaalne ajatemplite arv on 1000 - 500 000. Praegused neli paketti koos neis sisalduva ajatemplite hulgaga ja hindadega jäävad samaks. 

Uue hinnakirja leiate siit.

Mobiil-ID

Oleme palju investeerinud Mobiil-ID jätkusuutlikkusesse ja alates 1. juulist jõustuvad Eestis mitmed Mobiil-IDga seotud muudatused. Esiteks hakatakse Eestis Mobiil-ID-d väljastama ka operaatori iseteeninduses, mis tähendab, et Mobiil-ID saamiseks ei pea enam kodunt välja minema. Teiseks saavad Mobiil-ID-d taotleda alaealised alates 7. eluaastast (seadusliku eestkostjaga). Ja kolmandaks, sarnaselt Smart-ID-ga, avaneb võimalus ühel inimesel omada mitut Mobiil-ID-d. 

Kuni 1. juulini on Mobiil-ID teenuse hinnakirjas 11 erinevat paketti. Alates 1. juulist jääb alles 10 paketti ning päringuhinnad muutuvad kõikidel pakettidel peale Teenuspakett I. Kõik seniste pakettide I ja II kasutajad viiakse automaatselt üle uude Teenuspaketti I. Teiste seniste pakettide kasutajad liiguvad automaatselt ühe paketi võrra üles. See tähendab, et näiteks senise Teenuspaketi III kasutajad hakkavad automaatselt kasutama Teenuspaketti II.

Uue hinnakirja leiate siit.

Smart-ID

1. juulil jõustub ka Smart-ID teenuse uus hinnakiri. See muudatus aitab meil uusi arendusi teha, jätkata võitlust kiiresti arenevate petuskeemidaga ja jätkuvalt pakkuda oma teenuseid vastavalt kõrgeimatele turvastandarditele. Teame, et hinnakirja muutmine on klientide jaoks alati keeruline ja seetõttu oleme otsustanud jätta Teenuspaketis I tehingu hinna muutmata ja lisasime sellesse paketti veel 50 tehingut. 

Uue hinnakirja leiate siit.

Tagamaks läbipaistvamat hinnastamist kaob Smart-ID identiteedipakkujate (IDP) ja registreerimisasutuste (RA) erihinnakiri ja see asendatakse standardhinnakirjaga. IDP-de ja RA-de puhul on endiselt nõutav minimaalselt 100 000 autentimis- või allkirjastamistehingut. 

Uue hinnakirja leiate siit.

Alates 1. juulist hakkavad uued hinnakirjad kehtima kõikidele klientidele automaatselt. Kliendid, kes muudatustega ei nõustu, peavad kehtivad lepingud lõpetama enne muudatuste jõustumist.

SK soovitab kõikidel oma klientidel kontrollida, kas olemasolevad teenuspaketid vastavad tegelikele vajadustele ja mahtudele. Seda on kõige mugavam teha SK e-teeninduses.

Kui soovite muudatuste kohta rohkem informatsiooni, kirjutage palun e-posti aadressile sales[A]skidsolutions.eu.