SK

Prindi

Mobiil-ID eestlaste TOP 50 kaubamärkide hulgas

20.06.2022

Kantar Emori värske brändiuuringu järgi kuulub Mobiil-ID Eestis 50 kõige meeldivama brändi hulka. 

SK ID Solutionsi loodud Mobiil-ID saavutas koos SEB Pangaga väga hea 44.-45. positsiooni jättes selja taha sellised tuntud rahvusvahelised kaubamärgid nagu Bolt ja Ikea.

“See on meie jaoks meeldiv üllatus. Mobiil-ID on turul olnud aastast 2007 ning kasvanud pidevalt nii kasutajate hulga kui populaarsuse osas. Kuid üks, mida Mobiil-ID-l pole kunagi olnud, on “brändingu strateegia” – seega hästi tehtud nii Mobiil-ID kui partneri poolt, kes igapäevaselt sellesse panustavad,” ütles SK ID Solutionsi juhatuse esimees Kalev Pihl.

Värskete uuringutulemuste järgi armastavad Mobiil-ID-d võrdselt nii maal kui suurtes linnades elavad inimesed. Ka soo ja rahvuse järgi ei ole Mobiil-ID meeldimises olulisi erinevusi. Ainus märkimisväärne erinevus tuleb välja vanusekategooriates, kus Mobiil-ID meeldib kõige rohkem 35-74-aastastele.

2. juulist 2022 algab Mobiil-ID uus ajajärk, mis loodetavasti kasvatab järgnevate kuude jooksul kasutajate hulka veelgi. Kaks suurimat muudatust Mobiil-ID teenuses puudutavad täielikult veebis toimuvat taotlemisprotsessi ja võimalust ühel inimesel kasutada mitut Mobiil-ID-d.

SK ID Solutionsi loodud Smart-ID, mis samuti uuringusse esmakordselt kaasati, positsioneerus kuuendaks kohe pärast selliseid kaubamärke nagu YouTube ja Swedbank.

Kantar Emor viis uuringu läbi 2022. aasta mais 1065 Eesti elaniku seas vanuses 15-74 aastat. Vastajad hindasid 160 tuntud kohalikku ja rahvusvahelist kaubamärki.