SK

Prindi

Lätis kasutab Smart-IDd enam kui 300 000 inimest

02.02.2018

Lätis on rohkem kui 300 000 inimest võtnud kasutusele SK ID Solutionsi loodud elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID. Kokku kasutab Baltikumis Smart-IDd 650 000 inimest, kes teevad 10 miljonit tehingut kuus. See teeb Smart-IDst kõige kiiremini kasvava eID lahenduse Baltikumis.

Baltikumis on Smart-ID kasutajate hulk kasvanud kõige kiiremini Lätis, kus siiani puudus mugav ja turvaline mobiilipõhine autentimislahendus. 2017. aasta veebruaris Baltikumi turule toodud Smart-ID pälvis esimese kuuga Lätis 15 000 kasutaja usalduse. Vähem kui viie kuuga – 2017. a juuniks – suurenes see number kümme korda. 

“Smart-ID on kõige kiiremini kasvav eID lahendus Baltikumis ja on hea meel näha, et see on eriliselt populaarne just Lätis. Smart-ID on Baltikumis saanud vähem kui aastaga 650 000 kasutajat, kellest pisut enam kui 300 000 on Lätis, 200 000 Leedus ja 150 000 Eestis. Stabiilselt kiire kasv näitab selgelt, et lätlased vajavad turvalist mobiilset autentimisvahendit, millega e-teenuseid kasutada. Samuti on see selge indikaator, et inimesed on avatud uutele mugavatele ja usaldusväärsetele lahendustele,” ütles SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuht Liisa Lukin.

“Vähem kui üheksa kuuga on Smart-IDst saanud meie klientide peamine autentimisvahend, mida kasutatakse rohkem kui koodikaarte või PIN-kalkulaatoreid. Smart-ID on hea näide, kui kiiresti võtavad inimesed vastu uusi tehnoloogiaid, mis muudavad nende elu lihtsamaks,” ütles SEB Läti juhatuse liige Arnis Škapars.

“Mobiilsed lahendused on panganduses saamas igapäevaseks – nii kasvas Swedbanki mobiiliäpi kasutajate hulk eelmisel aastal väga kiiresti ning ulatus pea 300 000 inimeseni. Tundub uskumatu, et kuigi Smart-ID loodi ja toodi turule alles hiljuti, on sellest juba praegu saanud 300 000 inimese jaoks kindel ja usaldusväärne moodus enda autentimiseks. Sealjuures on Smart-ID populaarne kõikides segmentides – noorim Smart-ID kasutaja on kõigest 8-aastane ja vanim – 98. Tänu Smart-IDle kasvas hüppeliselt ka Swedbanki mobiiliäpi kasutamine. See, et Smart-IDd kasutatakse aktiivselt ka teistes keskkondades kui ainult e-panganduses, näitab, et kliendid hindavad mugavust, turvalisust ja aja kokkuhoidu. Nüüd saavad inimesed tänu Smart-IDle kasutada kaasaegse panganduse võimalusi kõikjal, sest mobiiliäpp on alati käeulatuses,” ütles Swedbank Läti klienditeeninduse divisjoni juht Vadims Frolovs.

Innovaatiline ja mugav Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku elektrooniliselt, kasutades selleks Mobiil-IDd või ID-kaarti, või minnes pangakontorisse. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. 

Balti riikides populaarne Smart-ID toodi turule 2017. aasta alguses ja selle abil saab kasutada mitmeid finants-, haridus-, telekommunikatsiooni-, energia- ja jaekaubandussektori e-teenuseid. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: smart-id.com