SK

Prindi

Kustutasime viiendiku ebavajalikest andmetest

20.03.2023

Eelmisel nädalavahetusel toimunud Digitaalsel Koristuspäeval kustutasime kogu SK tiimiga aasta jooksul kogunenud digijäätmeid ning tegime tuleviku paremaks. Selleks vaatasime üle ja kustutasime kõik need andmed, mida polnud enam vaja säilitada – näiteks aegunud e-kirjad, dokumendid ja muud tähtsuse kaotanud andmed. Meie eesmärk oli vähendada digitaalset prügi 250GB ehk viiendiku jagu kõikidest meie andmest.

Tiimina tegutsedes suutsime kustutada 292 gigabaidi ulatuses isiklikke andmeid ja nüüd on meie andmete kogumaht alla 1 TB.

Digikoristuspäeva lõpuks suutsime vähendada isiklike postkastide mahtu 37%, dokumendikaustade mahtu 24% ja jagatud kataloogide mahtu 5% võrra.

"Oleme juba kolm aastat regulaarselt vähendanud oma digitaalset jalajälge ja aidanud keskkonda rohelisemaks muuta. Meie jaoks on tõrgeteta sujuv digitaalne elu oluline, kuid samas anname endale aru, et sellega kaasnevad ka keskkonnamõjud. Ja seepärast peamegi just meie näitama positiivset eeskuju. Tänan kõiki meie inimesi, kes osalesid digitaalsel koristuspäeval ja aitasid oluliselt vähendada meie digitaalset jalajälge. Kindlasti ei ole see ühekordne saavutus, vaid pingutame säästlikuma tuleviku nimel ka edaspidi," ütles SK ID Solutionsi juhatuse liige Liisa Lukin.

2018. aastal alguse saanud ülemaailmse digitaalse koristuspäeva eesmärk on digijäätmete vähendamine ja säästlikuma keskkonna edendamine. Seda päeva tähistavad igal aastal kõik digitaalselt vastutustundlikud ettevõtted ja eraisikud kogu maailmas.