SK

Prindi

Kustutasime 1,8 miljonit e-kirja!

17.03.2022

SK meeskond tähistas rahvusvahelist digipuhastuse päeva Digital Cleanup Day ja kustutas selle käigus pea 300 GB isiklikke e-kirju ja faile, mis olid oma tähtsuse kaotanud.

Igal aastal toodavad internet ja seda toetavad süsteemid 900 miljonit tonni CO2, mida on sama palju, kui tekitab kogu maailma lennundussektor. Kuigi SK ID Solutionsi pakutavad teenused on täielikult digitaalsed ja neil on väiksem keskkonnamõju, on oluline mõista laiemat mõju ja tegutseda vastavalt sellele teadmisele. Rahvusvaheline digikoristuspäev pakub selleks ideaalset võimalust.

„Eelmisel digipuhastuspäeval keskendusime jagatud kaustadele ning meil õnnestus kustutada sadu megabaite kasutuks muutunud faile. Sel aastal pöörasime tähelepanu isiklikele meilidele ja dokumentidele ning saime lahti ca 300 GB digiprügist. Arvestades, et iga päev toodavad sajad miljardid e-kirjad 281 tonni CO2, on kõik jõupingutused olulised ja aitavad loodust. Kutsun kõiki üles laupäeval sama tegema. Iga kustutamine loeb,“ ütles SK ID Solutionsi juhatuse liige Liisa Lukin.

SK keskkonnateadliku strateegia oluline osa on nelja ülikooli koostöös välja töötatud Rohetiigri akadeemias osalemine. Kursusel õpetatakse osalejaid hindama oma ettevõtte mõju keskkonnale ja kuidas seda mõju nutikalt vähendada.

„Kõik, mida me veebis teeme, suurendab meie jalajälge. Seda on võimatu täielikult vältida, kuid oluline on olla teadlik oma tegevuse mõjust ja vähendada seda mõju nii palju kui võimalik. Lisaks puhastamisele on oluline mõista, et meie tehnoloogiarohkes elus saab keskkonnateadlik käitumine alguse sellest, et saadame vähem e-kirju ja teeme vähem kasutuid fotosid. Rohelisema homse poole liikumine on protsess, mitte ühekordne tegevus,” ütles Lukin.

Digipuhastuse käigus kustutas SK meeskond 278 GB isiklikke faile ja e-kirju, mis olid inimeste jaoks tähtsuse kaotanud. Kokku kustutasid töötajad 39% salvestatud andmetest, sh 1,8 miljonit e-kirja ehk kolmandiku kõikidest e-kirjadest.

Rahvusvaheline Digital Cleanup Day eesmärk on pöörata tähelepanu digitaalsele prügile ja julgustada inimesi seda vähendama. Digital Cleanup Day toimub sel aastal 19. märtsil.