SK

Prindi

ID-pileti kasutusala laieneb

11.12.2008

Sertifitseerimiskeskuse ja Tallinna linnavalitsuse vahel viieks aastaks sõlmitud lepingu kohaselt laieneb ID-pilet kuue kuu jooksul enamikule linna poolt müüdavatele piletitele (sh loomaaed, ujulad, muuseumid). Lisaks avanevad 2009. aasta lõpuks uue piletisüsteemi võimalused ka Tallinna väliskülalistele.

 „ID-pilet on Tallinna ühistranspordivõrgus osutunud väga menukaks ning inimesed hindavad seda kui mugavaimat vahendit oma sõiduõiguse tõestamiseks. Näeme ka uues teenuses suurt arengupotentsiaali ning loodame selle muuta koostöös Tallinna linnaga sama mugavaks ja edukaks kui ühistranspordi ID-pileti süsteemi,“ ütles AS Sertifitseerimiskeskuse juht Kalev Pihl.

„ID-pileti mudel on suurepärane lahendus erinevate piletisüsteemide ristkasutuseks. Plaanime järgmisel aastal tuua turule ka mõned piiriülesed teenused, mis võimaldaks ühte piletit kasutada erinevates riikides,“ selgitas Pihl.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on ID-pileti kasutusala laiendamise praegune järk oluline mitmel põhjusel. „Esiteks loodame niiviisi suurendada erasektori huvi innovatiivse piletisüsteemi vastu selleks, et tulevikus saaks linn mugava võimaluse liiklus- ja parkimisprobleeme tekitavate suur-ürituste piletite sidumiseks ühistranspordi ja parkimise korraldamisega”.

Mutli sõnul on väga oluline ka ID-pileti kasutuse avamine väliskülalistele. „2011. aastaks valimistudes vajame piletisüsteeme, mille kaudu on Tallinnas ja terves Eestis toimuvaid üritusi lihtne müüa välismaalasele. Samast eesmärgist on kantud meie kaas-kultuuripealinna Turkuga alanud kõnelused kahe linna pileti-süsteemide lähendamiseks,” lisas Mutli.  Mutli sõnul on ID-pileti laiendamine ka osaks ka hiljemalt 2011. aastal käivituva Tallinna Televisiooni TV-põhistele teenuste paketis. „Rahvas on ID-pileti hästi omaks võtnud ning seetõttu on kindlasti mõistlik pakkuda seda veelgi mugavamalt ka teleripuldi vahendusel,” ütles Mutli.

ID-pileti süsteem on Tallinna linnas toiminud 2003. aastast.