SK

Prindi

Heategevuslik kasutatud arvutite jagamine pälvis auhinna

22.04.2014

Vaata Maailma SA koos partneritega jagas eelmise aasta lõpus ning käesoleva aasta alguses abivajajatele ligi 600 kasutatud arvutit. Projekt võitis Melissa F. Wellsi nimelise auhinna (Melissa F. Wells Award for Corporate Citizenship) heategevusliku ning ühiskonna arengut toetava ettevõtmise eest. Auhinda annab alates 2001. aastast välja Ameerika Kaubanduskoda Eestis.

Microsofti Baltikumi juht Rain Laane märkis, et mitte keegi ei tohiks infoühiskonna hüvedest kõrvale jääda. „Meil on väga hea meel anda läbi heategevusliku kasutatud arvutite jagamise oma panus arvutioskuste edendamisele ja inimeste silmaringi laiendamisele”, lausus ta.

Nii suurperedele, koolidele kui ka mittetulundusühingutele jagatud arvutikomplektid pärinesid Swedbankist. Tarkvaraga toetas Microsoft Eesti ning ID-kaardi lugejad kinkis Sertifitseerimiskeskus. Arvutite korrastamisel aitasid Microsofti partnertudengid, mitmete eelpool nimetatud ettevõtete töötajad ja ka teised vabatahtlikud. Tegemist on läbi aegade suurima kasutatud arvutite annetusprojektiga Eestis.

„Kuna arvuti omab meie igapäevases elus järjest suuremat rolli, oli meie peamiseks eesmärgiks muuta paljude inimeste igapäevaseid toiminguid hõlpsamaks ning sujuvamaks. Väga hea meel on tõdeda, et lisaks toetavale tagasisidele kasutajatelt on algatus pälvinud ka laiemat positiivset tähelepanu. See on meie jaoks suur tunnustus“, ütles Heiki Raadik, Swedbank Eesti finantsdirektor.

Ameerika Kaubanduskoda Eestis (Am Cham Estonia) liikmeks on üle 100 firma ja eraisiku. Tegemist on mittetulundusliku ja apoliitilise organisatsiooniga, mille eesmärk on tugevdada kaubanduslikke sidemeid Ameerika Ühendriikide ja Eesti vahel. Projekti esitas auhinnale Microsoft Eesti.

Lisainfo:
Rica Williams
Vaata Maailma SA
Kommunikatsioonijuht
rica[A]vaatamaailma.ee
www.vaatamaailma.ee

Uudis Ameerika Kaubanduskoda Eestis kodulehel.