SK

Prindi

Elisa läheb üle ainult Mobiil-ID-d toetavatele SIM-kaartidele

22.02.2016

Alates 20. veebruarist ei pea Elisa kliendid enam Mobiil-ID-ga liitudes tasuma ühekordse maksena riigilõivu ega vahetama oma olemasolevat SIM-kaarti uue vastu. Elisa lõpetab tavapäraste SIM-kaartide pakkumise ja varustab oma kliendid edaspidi ainult Mobiil-ID-d toetavate SIM-kaartidega. Riigilõivu saab tasuda koos igakuise arvega.

Selline muudatus on võimalik tänu sellele, et nüüdsest sisaldub Elisa uute Mobiil-ID-d toetavate SIM-kaartide riigilõivu osa igakuises kuutasus. Kui SIM-kaart toetab juba MID-d, ei lisandu ka tavapärast SIM-kaardi vahetustasu. Praktikas tähendab üleminek seda, et kõikidele Elisa lepingulistele klientidele jaotatakse edaspidi ainult Mobiil-ID-d toetavaid SIM-kaarte. Olemasolevaid tavapäraseid SIM-kaarte ei pea Elisa kliendid vahetama kiirustama, sest need töötavad edasi. Kui klient ei soovi kohe Mobiil-ID lepingut sõlmida, saab ta seda vajaduse tekkimisel teha endale sobival ajal – tema nutiseadmes on juba vastav SIM-kaart olemas.

Elisa tooteturunduse osakonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul oli kümne euro suurune riigilõiv ja uue SIM-kaardi tasu klientidele sedavõrd tuntavaks väljaminekuks, et paljudel juhtudel takistas see Mobiil-ID teenusega liitumist. Kuna aga Mobiil-ID on väga mugav abivahend kõikvõimalike pangatoimingute, teeninduskeskkondade ja digitaalallkirjastamise juures, siis tasub sedavõrd turvalisele identifitseerimisvahendile siiski üle minna.

Statistika järgi on kõige rohkem MID aktiivseid kasutajaid 30-40-aastaste hulgas, kusjuures kõige eakamad on 90-aastased või vanemad. Kokku on Eestis ligemale 80 000 MID kasutajat.