SK

Prindi

Elion pakub ID-kaardi stardikomplekti

02.12.2003

Elion hakkab Vaata Maailma internetiseerimisprojekti raames pakkuma ID-kaardi stardikomplekte, mis võimaldavad senisest lihtsamalt kasutada digiallkirja ning e-teenuseid ID-kaardi abil.

295 krooni maksev ID-kaardi stardikomplekt sisaldab ID-kaardi lugejat, ID-kaardi kasutamiseks ja digiallkirja andmiseks vajaliku tarkvara installeerimise CD-d ning kasutusjuhendit. Stardikomplektis sisalduv ID-kaardi lugeja töötab mistahes internetiühenduse kaudu. ID-kaardi kasutamise tarkvara on loodud Vaata Maailma Sihtasutuse tellimusel vabavarana ning seda on rahastanud ühiselt Hansapank, Ühispank, EMT ja Elion. 

Vaata Maailma Sihtasutuse juhataja Alar Ehandi sõnul saab ID-kaardi abil internetis väga palju asju korda saata, aga inimesed on visad enda jaoks uusi võimalusi avastama. "Digitaalallkiri on väga võimas tavalise allkirjaga samaväärne vahend, mille abil saab enamik asju korda ajada oma töökohast või kodunt arvuti tagant lahkumata," rääkis Ehandi. "Kõik riigiasutused võtavad vastu digiallkirjastatud dokumente, aina rohkem pankasid, side- ja kommunaalfirmasid aktsepteerib digiallkirjaga avaldusi ja lepinguid. See hoiab inimestel ja ettevõtetel kokku palju aega ja raha. Samuti saab pea kõigisse Eesti suuremate e-teenuste keskkondadesse sisenemiseks kasutada ID-kaarti, mis on kõige turvalisem ja mugavam sisselogimise võimalus. Ei ole vaja enam meeles pidada erinevaid paroole ja kasutajanimesid eri teenustele, vaid piisab ID-kaardist, kaardilugejast ja ID-kaardi PIN-koodist."

Elion Ettevõtted ASi toodete ja teenuste talituse direktori Margus Kurmi sõnul aitab ID-kaardi stardikomplekt kindlasti hoogustada ID-kaardi kasutamist ning digiallkirjade andmist, mida seni on takistanud peamiselt kaardilugejate kehv kättesaadavus ja vajaliku tarkvara paigaldamise keerukus. "Kui varem tuli inimesel hankida poest kaardilugeja ning seejärel otsida internetist ID-kaardi kasutamiseks vajalikku tarkvara, siis nüüd on see kõik koos põhjaliku kasutusjuhendiga ühes karbis olemas," selgitas Kurm stardikomplekti eeliseid. "Oluline on see, et ID-kaardi stardikomplekti paigaldamine ja häälestamine on niivõrd lihtne, et sellega saab hõlpsasti hakkama ka tehnikakauge inimene. Kui siiski peaks abi vaja minema, siis on ID-kaardi omanike käsutuses Elioni ööpäevaringne tehnilise toe telefon."

ID-kaardi stardikomplektid on müügil Elioni ja EMT esindustes üle Eesti ning Elioni e-poes www.elion.ee. ID-kaardiga saab muuhulgas siseneda Hansapanga internetipanka hanza.net ning allkirjastada õppelaenulepingut ja käenduslepingut, sisse logida Ühispanga internetipanka U-Net, sõlmida EMT iseteeninduse vahendusel EMT liitumislepinguid, tellida või vahetada teenuseid Elioni e-teeninduses ja vaadata telefonikõnede eristusi, digitaalselt allkirjastada Maksuametile esitavaid dokumente, vaadata Eesti Väärtpaberikeskuses oma väärtpaberikonto seisu või kodanikuportaalis Eesti.ee enda kohta riigi andmebaasides olevat infot. Lisainfot ID-kaardi kasutamisvõimaluste kohta saab veebilehelt www.id.ee.