SK

Prindi

Eestis anti eSIM telefoniga esimene e-allkiri

30.11.2017

SK ID Solutions koos Telia Eesti ja IDEMIAga testisid Mobiil-ID lahendust eSIMil ja andsid sellega esimesed e-allkirjad.

Kui senised SIM-kaardid asenduvad tulevikus telefonide sisse ehitatud eSIMidega, ei saaks Eestis senisel kujul Mobiil-IDga elektroonilisi allkirju enam anda. Nüüd on valmis saanud tehniline demo, mis näitab, et tänane Mobiil-ID lahendus töötab ka eSIM tehnoloogial ning sellega saab anda e-allkirju.

Mobiil-IDga autentimine ja elektrooniline allkirjastamine toimus selleks spetsiaalselt kohandatud Samsungi mobiiliseadme ja IDEMIA poolt loodud eSIM lahendusega, mis vastab rahvusvahelistele GSMA standarditele. Testimisel kasutati SK ID Solutions platvormi, mis tervikuna võttes on kasutusel ka tänase Mobiil-ID lahenduse juures.

SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuht Liisa Lukin ütles, et SK on soovinud juba mitu aastat testida Mobiil-ID töötamist eSIM lahenduses, kuid seni puudus selleks vastav seade: „Mul on hea meel, et koostöös Teliaga saime nüüd teha eduka tehnilise demo, mis ei vajanud suuri kohandusi olemasolevas Mobiil-ID lahenduses. Järgmises etapis töötame välja protsessid, kuidas eSIMile Mobiil-ID väljastamine toimuma peaks. Kindlasti on meie jaoks oluline ka leida lahendus, kuidas eSIMil töötava Mobiil-IDga oleks võimalik anda omakäelise allkirjaga võrdset digiallkirja.“  

Edukas tehniline demo annab kindlustunde, et Mobiil-ID toimib ka uue põlvkonna SIM-kaardiga ning tehniliselt saab sellega anda e-allkirju.