SK

Prindi

DigiDoc4 võimaldab nüüdsest Smart-IDga digiallkirju anda

06.02.2020

Alates veebruarist saavad kõik Smart-ID kasutajad DigiDoc4 rakenduses dokumente allkirjastada Smart-ID-ga. Smart-IDga allkirjastamiseks peab kasutaja arvutisse olema paigaldatud DigiDoc4 kõige värskem versioon (vähemalt versioon 4.2.4.71). Seni oli see võimalik vaid ID-kaardi ja Mobiil-IDga. Paljudes riiklikes e-teenustes saab Smart-ID-d autentimisvahendina kasutada juba 2019. aasta sügisest.

„See, et nüüd on võimalik ka Smart-IDga DigiDoc rakenduses dokumente allkirjastada, on väga suurepärane uudis ja pikalt oodatud kõigi Smart-ID kasutajate poolt. Meil on olnud RIAga hea koostöö ja see on tore sünnipäevakink just kolmeaastaseks saanud Smart-ID-le. Hea meel on ka selle üle, et RIA on võtnud kasutusele täiendava turvameetme ehk Smart-IDga allkirjastamisel nõuab rakendus kolme kontrollkoodi hulgast õige valimist. See julgustab ka teisi e-teenuseid täiendavat turvameedet kasutule võtma,“ ütles SK ID Solutions lisateenuste ärijuht Liisa Lukin.

„Saime mullu Smart-ID teenust pakkuva SK ID Solutionsiga lepingutingimustes kokkuleppele ning seejärel asusime ID-tarkvarale Smart-ID tuge arendama. Erinevad allkirjastamisvahendid annavad suuremale hulgale inimestele võimaluse ID-tarkvara kasutada ning kasutada endale kõige paremini sobivat lahendust,“ ütles RIA elektroonilise identiteedi osakonna juht Mark Erlich.

Kõigile ID-kaardi, digi-ID, mobiil-ID ja Smart-ID omanikele on ette nähtud DigiDoc4 rakenduses teatud hulk tasuta digiallkirju kuus. DigiDoc4 kliendi kasutamiseks suuremates mahtudes ja ärilistel eesmärkidel on vaja teenuslepingut SK ID Solutionsiga. Kõik SK lepingulised kliendid saavad kasutada oma olemasolevaid ligipääsusid. 

Vaikeseadetega rakenduses saavad Smart-IDga allkirju anda ainult Eesti isikukoodiga kasutajad. Lepingulistel ärikasutajatel on võimalik allkirjastada ka Läti ja Leedu isikukoodidega.

RIA poolt koostatud juhised äriklientidele asuvad siin. Küsimuste korral kirjutage sales[A]skidsolutions.eu.

Kõige uuema DigiDoc4 rakenduse versiooni saab alla laadida https://installer.id.ee/