SK

Prindi

Digiallkiri nüüd toetatud ka Java-rakendustes

03.04.2003

Tänasest on IT-arendajatele kättesaadav uuendatud digitaalallkirja tarkvara (programmiteek), mille abil saab lisada Eesti ID-kaardi ja digiallkirja toe kõigisse Java-keeles loodud rakendustesse.

Juba 2002. aasta lõpust on saadaval C-keeles loodud DigiDoc-teek, mille abil saab lisada digiallkirja toe C-keeles loodud rakendustesse. Tänasest on lisaks sellele saadaval ka Java-teek, mis toetab Java-keeles loodud programme. Neid teeke kasutavad ka Sertifitseerimiskeskuse loodud digiallkirja programmid DigiDoc Client ja DigiDoc-portaal, millest on samuti valminud uued versioonid.

"Erinevates keeltes loodud rakendustega soovime tagada digiallkirjale võimalikult laia kasutuspinna," kommenteeris AS Sertifitseerimiskeskuse (SK) teenuste arendusjuht Tarvi Martens. "Mitmed suurfirmad ja ärilahendused eelistavad tänapäeval just Java kasutamist, mistõttu on Java-tugi digiallkirja puhul väga oluline. Java-teegi abil on juba praegu oma rakendustele digiallkirja tuge lisamas pangad, Maksuamet, Rahandusministeerium, Justiitsministeeriumi Registrikeskus ja mitmed muud asutused. Kuna kõik programmid on loodud sama spetsifikatsiooni alusel, on tähtis märkida, et kõik digiallkirja programmid käsitlevad digiallkirja samamoodi ning asutused ja inimesed saavad omavahel vahetada digiallkirjaga dokumente sõltumata sellest, mis programmi nad parajasti kasutavad."

Lisaks arendajatele suunatud programmiteekidele ja spetsifikatsioonidele uuendatakse pidevalt ka muud ID-kaardiga seotud tarkvara. Näiteks on ID-kaardiga võimalik sisse logida nii Windowsisse, Linuxisse kui ka kõigisse veebirakendustesse, mis ID-kaarti toetavad. Kuna kõigisse süsteemidesse sisselogimiseks vajab kasutaja vaid ühte ID-kaardi PIN-koodi, kaob vajadus meeles pidada suurt hulka kasutajanimesid ja paroole.

Nii arendajale kui lõppkasutajale suunatud tarkvara ja kogu ID-kaardi ja digiallkirjaga seotud informatsioon on kättesaadavad aadressil www.id.ee.

AS Sertifitseerimiskeskus (SK) asutati 2001. aasta märtsis Hansapanga, Ühispanga, Eesti Telefoni ja EMT poolt. Firma missioon on turvalist ja usaldusväärset elektroonilist äritegevust, asjaajamist ning suhtlemist võimaldava keskkonna loomine ja arendamine Eestis. Selle eesmärgi täitmiseks pakub SK usaldusväärset sertifitseerimis- ja ajatempliteenust ning arendab ja levitab ID-kaardi kasutamiseks vajalikku tehnoloogiat ja infot.

Lisainfo:

Jaanus Kase
AS Sertifitseerimiskeskus, kommunikatsioonijuht
Tel. (0) 610 1880, 050 79 276
E-post: jaanus.kase[A]sk.ee